| XatomisX a întrebat:

Ok, inteleg lumea s-a mai vaccinat au mai scazut cazurile dar din pacate acum ca s-au ridicat toate aceste reguli lumea cu siguranta nu o sa se mai vaccineze sad pentru ca se gandesc ca ce rost mai are... avem voie sa umblam noaptea sa mergem la magazin la orice ora, sa fac petreceri, avem voie de toate, eu sunt de parere ca dupa o luna jumatate doua o sa se bage din nou carantinarea pentru ca relaxarea o sa fie atat de mare incat o sa se imbolnaveasca foarte multi, dar asta este, multi inca nu constientizeaza cat de grav este si sincer sa fiu cu scosul mastii in aer liber nu sunt de acord pentru ca sunt zone aglomerate cum ar fi parcurile in care stau cu totii lipiti unii de ceilalti.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Ai mare dreptate. Bravo!
N-am ce sa mai spun. Orice as spune ar fi in plus.

7 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Cîțu a spus că dacă scade vaccinarea se va reveni la restricții.

| AnastasiaK a răspuns:

De aia te-ai vaccina/-t tu (dacă ai face-o/făcut-o)? Ca să nu mai fie restricții? Sper sincer că toți care s-au vaccinat au puțin mai mult creier de atât și au avut motive bune să o facă, nu argumente de copii.

"sincer sa fiu cu scosul mastii in aer liber nu sunt de acord pentru ca sunt zone agomerate cum ar fi parcurile in care stau cu totii lipiti unii de ceilalti" - Adevărul e că până acum s-a purtat masca cu sfințenie și nu se plimbau oamenii prin parc/pe stradă mâncând/fumând și stând fără mască, nici nu și-o trăgeau de pe față ca să strănute/tușească, nici nu era purtată sub nas...

| XatomisX explică (pentru AnastasiaK):

Eu mi-am facut datoria, am evitat zonele aglomerate, am purtat masca mereu corect, m-am vaccinat am evitat sa ma vad cu cei batrani...mai mult n-am ce sa fac oricum o sa respect ca pana acum regurile

| XatomisX explică (pentru AnastasiaK):

Si inca ceva eu m-am vaccinat ca sa ii protejez pe altii nu ca sa nu mai fie restrictii... si daca mai tineau inca 2 ani tot ma vaccinam

| AnastasiaK a răspuns (pentru XatomisX):

Atunci de ce ai impresia că tu ești singurul deștept pe planeta asta și că toți ceilalți se vaccinau din cauza restricțiilor, iar acum n-o vor mai face?

| Vântulalb a răspuns:

Care "toate aceste reguli"?

Răspuns utilizator avertizat