| Anton1242467 a întrebat:

Salut, acum 2 saptamani am avut virusul covid. Nu am fost declarat la dsp de virus, dar as vrea sa stiu daca pot face test de anti-corpi ca sa primesc certificatul verde. Multimesc

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu primești certificat doar pe baza de test de anticorpi. Trebuia sa favi un test la un laborator acreditat ca sa fii in baza de date a dsp

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus nu primesti certificatul verde. Acesta se primeste doar dupa vaccinarea integrala sau dupa vindecarea bolii in spital.

| darrio2007 a răspuns:

Nu te declara nimeni la DSP. Tu trebuia sa o faci ca sa fii luat in sistem. Daca nu ai facut asta, e ca si cum nu ai avut covid.

Răspuns utilizator avertizat
| TheStrategist a răspuns:

Nu cred că primești certificat verde în acest caz