| Radu-Daniel_Tifrea_2000 a întrebat:

Salut! Aș dori să plec luna aceasta în Germania, la muncă. Ce mă interesează?
>1 Trebuie să fii vaccinat pentru a trece vama, apoi celelalte țări?
>2 Se poate călători în alte țări dacă NU ești vaccinat?
>3 Ai nevoie de test covid pentru a trece în alte țări?
>4 Se poate să ieși din țară doar cu un test covid, dar FĂRĂ vaccin?
M-aș bucura dacă aș primi ajutor. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum de cand exista certificatul digital covid in principiu poti intra in tarile UE doar cu test. Trebuie insa sa verifici pe site ul mae condițiile fiecarui stat. Clar e ca vaccinat scapi de multe belele si e mult mai usor sa calatoresti.

| Radu-Daniel_Tifrea_2000 explică (pentru suntserios):

Legat de vaccin, știam acest lucru. Dar eu NU VREAU să mă vaccinez, din multe alte motive, pe lângă cele personale. Mulțumesc de ajutor!?

1 răspuns: