| Anonimul991 a întrebat:

Salut, nu stiu daca este categoria potrivita, dar este legal sa te lase un profesor corigent? Am vazut stiri ca este anul fara corigenti datorita coronavirusului si ca profesorii nu au voie sa te lase, dar am la matematica media 4, 5 semestriala care nu se rotunjeste si diriginta a zis ca in perioada 0-17 iulie trebuie sa merg la scoala si sa dau test de corigenta. Este si legal sa te puna sa dai la scoala fiind deja peste 450 cazuri noi in ultimele 3 zile?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| Nustiu26357 a răspuns:

Nu! Nu te poate lasa corigent ca n-ai fost la scoala!

| Anonimul991 explică (pentru Nustiu26357):

Am fost printre cei mai activi pe EDMODO, si cei ce nu au fost deloc nu i-au lasat.

| Nustiu26357 a răspuns (pentru Anonimul991):

Nu l-a lasat doar v-a speriatwinking
Nu este legal asa ceva! Eu nu am fost deloc activ adica nici o ora! Nici o ora nu am participat si diriga nu mi-a zis nimic ca pot ramane corigent! Primul semestru am trecut! Adica am trecut la toate si trebuie sa ma incheie cu primul semestru!

| Anonimul991 explică (pentru Nustiu26357):

Am media 4 pe semestru 1, media 5 pe semestru 2, 9:2=4,5, si a zis serios ca a vorbit cu mama la telefon, nu sunt singurul care a ramas, si sunt intr-un judet cu cam multe cazuri de covid mai ales in orasul meu, mi-ar fi mortal (stiu ca nu exista virusu dar mi-e frica de expunere)

| Anonimul991 explică (pentru Nustiu26357):

Nu vor sa imi dea nimic pentru semestru 1, la niciunu, ne pune scoala sa mergem.

| Anonimul991 explică:

Inca 460 cazuri noi in doar 24 de ore, au ramas multi din cauza profesorului care nu dadea niciun test pe EDMODO, nicio tema nimic, oricum is doar cativa cu medi mari. Am ASTM Brosnic si unele probleme cu inima.

| Anonimul991 explică (pentru Anonimul991):

Nu pot purta deloc masca ca nu pot respira + transpir la fata in oras sunt des 25-32 grade.

| Anonimul991 explică:

Nu a glumit. a fost pus afis la scoala cu lista corigentilor si is multi, trebuie sa dau pe 9 iulie la ora 9 examen de corigenta la SCOALA! si e mizerie de...