| Zozohun a întrebat:

Dacă vreau sa dau o petrecere privată într-o casă închiriată (în Constanța) și prin absurd vine poliția (din cauza muzicii dată tare sau vad mai multe persoane în curte) și ne văd 10-15 sau 20 persoane, poate sa ne facă ceva având în vedere pandemia?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da pot sa va dea amenzi

| Werrich a răspuns:

In primul rand sunt interzise aniversarile, botezurile si nuntile.

| laSoledad a răspuns:

Tu n-ai vazut atatea stiri pe net in care a venit politia la petreceri private si i-a amendat de i-au usturat ochii? Dar roaga-te sa vina politia, decat sa vina covidutu la petrecere, zic si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu aveti ceva restrictii locale, nu prea vad de ce, desi e cam greu de tinut pasul cu toata activitatea legislativa a unor asemenea cretini

| DanielPH a răspuns:

Salut!
Oho! laughing Si inca cum! Ne-a rupt pe noi, ca dadeam un party in camin, eram undeva la 12 persoane, altminteri pe voi, care mai aveti si o casa inchiriata. Dar nu despre asta este vorba per totoal. Categoric va vor sanctiona, si pentru galagie, si pentru nerespectarea prevederilor. Insa vorbiti frumos cu ei, nu comentati, luati cat vi se da, si atat. Nu incerca cu smecherii sau scandal, va vor da cu mult mai mult.