| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Persoanelor cardiace le este indicat sa se vaccineze anti-covid?
Stie careva o persoana care este cardiaca(cardiopatie ischemica) care a facut vaccinul?
A avut ceva reactii la vaccin? Exista un risc pentru a face tromboza?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Și eu am ceva cu inimoara și da a doua zi aveam pulsul mare, când ma ridicam din picioare leșinat, dar asta o zi, am luat aspenter, dar totuși un drum la cardiolog nu strica

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar vrei sa intrebii lucruri atat de importante legate de sanatate pe un forum unde toti isi dau cu parerea?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Fiecare caz e diferit. Întreabă-ți medicul.
2. Nu știu.
3. Eu deloc.
4. Nu.

| Werrich a răspuns:

OMS: E o legătură "probabilă" între unele probleme cardiace şi vaccinurile anti-Covid cu ARN mesager, dar avantajele depășesc riscurile

https://www.digi24.ro/......le-1592783

Răspuns utilizator avertizat