| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum faceți când căscați si aveți masca?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mor de nu m ai facut curios
nu am cascat pana acum cu masca.
pot sa iti zic ce se intampla cand stanuti... implica muci

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Casc pe sub mască

| Adry05 a răspuns:

Nu pun mâna la gură, dacă ăsta era scopu întrebării laughing))

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pun mana la gura, din instinct laughing

| Sofer a răspuns:

Trag de masca ca să pot casca sa nu mi intre puful de la masca în gura.

| LPCTSTR a răspuns:

Casc si... atat straight face

| zilog a răspuns:

Nu sunt snob sa port masca pentru ca prin panza mastii trec miliarde de virusi
masca este asa doar sa te lase fara figura sa te obisnuiesti cu robotii

| goguPatent a răspuns:

Cascam, asezam masca la loc daca se deranjeaza si gata.

| Adrian5575 a răspuns:

Deschid gura.

| gigite a răspuns:

Nu mai duc mana la gura, ca nu mai trebuie, cum ar trebui ca purtare de bun simt.

| NoName75 a răspuns:

Nimic
Nu mai pun mana la gura că de obicei că nu mai am pentru ce