| Flavianadx a întrebat:

1. Legea certificatului verde care se discuta acum in parlament presupune doar vaccinare sau vaccinare/testare/trecere prin boala?
2. Va bucurati ca e posibil sa se bage si in Romania? Suntem si noi in rand cu Europa nu?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Vaccinare în primul rând.
2. Da.
3. Da, la mai puțini morți.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu ma bucur ca m-am vaccinat in prima jumatate a anului, din proprie initiativa, iar acum nu am nici un fel de restrictie.
Restul... Treaba voastra. Suntem in pandemie.

| Mihaela_Vasilescu_1981 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Te-ai uitat pe green passul tau in cat timp expira? asa de curiozitate

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mihaela_Vasilescu_1981):

În iunie 2022, timp în care pot face doza 3.
De ce?

| GabiDumitrescu a răspuns:

1. Vaccinare sau trecere prin boala.
2. Ma lasa rece. Oricum regulile se dau si se aplica/respecta fix la misto. E o mare parodie. Doar 500 de morti pe zi? La cit de primitivi sintem si de "daci liberi" ar fi trebuit sa avem 50.000!

Răspuns utilizator avertizat
| aumih16 a răspuns:

Romanii trebuie sa se vaccineze! e singura cale de a scapa de nenorocitul asta de virus! care inca isi face de cap aiurea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt idiot ca sa ma bucur

| Mihaela_Vasilescu_1981 a răspuns:

In Italia green passul se elibereaza si in farmacii in urma testelor, nu doar vaccinare. Se intra in malluri, doar in restaurante/baruri, nu ai voie sa stai la masa. Politicienii romani sunt cei mai sadici cu oamenii de rand.
Angajatii mallurilor nu au green pass, dar ca sa intri trebuie sa ai green pass. deci, despre ce vorbim?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mihaela_Vasilescu_1981):

Compara si procentul de vaccinare + incidenta de cazuri, Italia vs Romania.
Ca sa intelegi de ce e mai lejer in unele locuri. Nici la noi nu erau certificate verzi si controale pentru masti vara, cand nu prea erau cazuri.