| DenqOO a întrebat:

Va exista o aplicatie in care oricine poate sa vada daca o persoana s-a vaccinat sau nu?
Auzisem de la niste prieteni aceasta informatie, dar imi scapase stirea.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| FantasyBoy a răspuns:

GDPR-ul nu permite asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai auzit de la prieteni tot la ei gasesti raspunsul

| Werrich a răspuns:

Pe adulti.renv.ro poti sa iei adeverinta electronica a unei persoane daca ii stii CNP si nr de telefon. Totusi se va trimite un cod de confirmare pe nr de telefon deci daca nu ai nr de telefon al persoanei nu poti vedea.

| Catrice a răspuns:

Pana lansează ăștia aplicația, pleacă și coviduhee hee

| Furnicuta000 a răspuns:

Se poate dar numai persoanele avizate pot accesa acele date. Adica daca tu vrei sa vezi daca x s-a vaccinat e imposibil sa faci asta pentru ca ar incalca politica de protectie a datelor personale.

| Zuzu1991 a răspuns:

Deja exista in alte tari
si se v-a baga si in rrrrominica, altfel vor fi revolte, pentru ca au de gand SERIOS sa te oblige sa ai vaccin sau nu calatoresti nicaieri (decat pe lumea ailalta)

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu cred, si nici nu vad rostul.

Răspuns utilizator avertizat