| Forza4Milano a întrebat:

Voi credeti ca va izbucni si al patrulea val al pandemiei?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E doar o mutatie care se raspandeste de 5 ori mai rapid ca covid simplu, este periculos? Nu, mutatile ii slabesc puterea

| Simpatic a răspuns:

Da va veni si al patrulea val pentru ca migratia continua si taranoii care nu au bani nici de eforie nord au in schimb bani de mers la plaja in Grecia, Bulgaria, cipru etc si uite asa fac schimb de fluide cu cei bolnavi si aduc si aici si uite asa nu se termina niciodata problema.
Adica eu si multi altii am renuntat la a ne face concediile in afara tarii ca tinem la sanatatea noastra si a celor din jur, iar taranoii nu ca nu se puteau praji la soare decat in afarawinking
Anglia e o tara formata din imigranti asa ca degeaba sunt ei vaccinati daca in permanenta au muncitori din india, pakistan etc
Apropo si la noi sunt destui bronzati din india, pakistan, sri lanka etc si astia la fel se mai duc acasa mai bin aici si uite asa virusul circula.
Ca sa fi scapat de acest virus pervers trebuiau inchise granitele europei, altfel nu scapam fiti atenti...pe asta s-au si bazat cei care l-au creat, pe faptul ca lumea se duce la munca dintr-o tara in alta, in concedii, cu afaceri etc si au creat cel mai nesimtit virus parca targetat pe nomadismul omului dintr-un loc in altul...nu poti sa zici ca nu este un virus creat.

| Werrich a răspuns:

Da, va veni și al patrulea val, guvernul trebuie sa vândă măștile de protecție.

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

Era o melodie la bug mafia parca. urmeaza al patrulea numar, cu forte proaspete.o sa o ducem asa cel putin si la anul’

| geoconda a răspuns:

Sunt doar niște aberatii in real, adică în realul realitatii dincolo de Terra, daca înțelegi, dar nu cred happy
Cu siguranță, nu ai auzit ce a zis Iohni? Că virusul si pandemia nu s-au terminat, suntem doar într-o pauză de vară. Deci, sigur sigur de la toamnă iar o luam de la capat! Încă suntem in starea de alertă pe scurt!

| Gligore2000 a răspuns:

Eu il astept pe al 7-lea.
Vine valul, vine valul.