| ionnik a întrebat:

Acum sincer am citi pe aici o intrebare in care cineva intreba daca e important ca fata cu care te casatoresti sa fie virgina straight face pe bune acum...cine mai ramane virgin pana la ...26 27 de aniworried...si mama imi zice chestia asta ca baietii vor fete virgine... dar... straight face

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e important sa fie virgina, dar e foarte important sa stii ca a avut o viata sexuala responsabila: ca si-a inceput-o la o varsta care nu i-a pus sanatatea in pericol (18 ani), ca s-a protejat intotdeauna, ca n-a avut boli cu transmitere sexuala, ca nu a facut avorturi, ca a avut relatii sexuale doar cu parteneri seriosi (care sincer, nu pot fi mai mult de 2-3 in 10 ani sa zicem, ca doar nu te indragostesti pe banda rulanta). Tu de exemplu, ce ai prefera: un sot sanatos sau unul care stii ca are mare risc sa faca cancer? Asa si un barbat: va ezita sa se casatoreasca cu o tipa care si-a inceput viata sexuala la 15 ani, are un avort si 7 parteneri sexuali la activ.

| psiholoaga a răspuns:

Personal, virginitatea mi se pare o chestie irelevanta. Din cauza acestor conceptii fetele care au avut 1-2 parteneri se simt murdare, au o stima de sine scazuta, se considera "femei usoare" si le e tot mai greu sa incheie o relatie care nu mai merge, pe ideea ca acela se va adauga la numarul partenerilor, fara sa fie ultimul. Eu cred ca valoarea unei femei sta in mai mult decat numarul de parteneri. Desigur, respect deciziile celor care considera virginitatea importanta si vor sa astepte pana la noaptea nuntii, insa nu atat de importanta incat e... criteriu de selectie.

nony
| nony a răspuns:

Spune-i mamei tale sa se trezeasca de realitate si sa vina din sec XX in sec XXI.
Asa era pe vremea lu bunicu, toti barbati gaseau fete virgine. dar gandeste-te.acum isi incep viata sexuala la 14-15 ani.
Sa fii virgin in noaptea nunti seamana acum cu un banc.Razi de te pisi pe tine cand auzi asa ceva.
Sa-ti zica cineva:Am fost virgina in noaptea nunti! pai nu te pufeste rasul? Exact cum am zis, banc.

nony
| nony a răspuns:

Da @Cami.ai dreptate, dar pana o sa vad clipa aia cand o sa am o nevasta virgina consider totul un banc. O sa-mi cer scuze fata de tine la momentul alawinking.si o sa-mi reconsider parerile despre viata.
Totusi cred ca puneti prea mult pret pe un lucuru care se poate pierde si cu degetul, sau mai nou cu periutza de dinti (stii despre ce vorbesc).
Oricum iti doresc un sot sa te respecte atat de mult pe cat respecti u chestia cu vrginiatea.
Apropo, daca stai virgina pana in noaptea nunti.si dupa 1 an te desparti, nu iti bagi unghia in gat?

cami
| cami a răspuns:

Auzi @nony, daca fata cu care te vei casatori, va tine mortis sa fie virgina in noaptea nuntii. Ce faci in cazul asta? [o iubesti destul de mult]
a. te desparti de ea [tu nu esti genul care sa reziste fara sex]
b. Nu te desparti de ea, dar te vei duce si pe la altele.
c. Rezisti, esti fidel si o asculti.
?
Intrebarea [asta in cazul in care ai alege varianta c) ] : Asta inseamna va viata ta personala, s-a rezumat la un banc?
Daca ea asa iti va spune [si se va adeveri ca n-a mintit], tu nu o vei stima mai mult? Dar si ea totodata. La fel cu a spus @leonardk, n-o sa-ti mai fie teama sa te intrebi : "Asta, oare a avut-o inaintea mea? "
Cea mai mare jignire pe care poate s-o primeasca un baiat [pe asta o stiu de la dirigintele meuhee hee ], este sa auda spunandu-i : "Bai, p`asta si eu am avut-o"winking

cami
| cami a răspuns:

laughing
Nony sa stii ca astept scuzele.tongue
Da, da cunosc...rolling on the floor
Multumesc.
NU.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In ziua de azi nu mai conteaza, baietii vor fete cu experienta.

| Silvia a răspuns:

Am observat ca baietii atunci cand afla ca o fata e virgina fac o expresie amuzanta, mi se pare mie, si spun ca e "ft bine".adica ei isi doresc mai mult fete virgine, probabil din dorinta de a fi ei primul baiat/barbat din viata respectivei...Sa sti ca mai sunt si acum fete de 26-27 de ani care sunt virgine...de exemplu Alina Sorescu si Monica de la Ceeky Girls...eu siu sigur ca nu o sa stau pana atunci ca nu ma lasa altiilaughing)

| Linda a răspuns:

Se poate. De exemplu eu cand eram la bunici conditia era ca toate discutiile sa fie in casa, in prezenta lor. Stateam ore la povestit dar daca erau si bunicii de fata era ok. Nu foloseam alocool nici eu nici cei cu care eram. Desi am fost prietena cu peste 12 baieti, am avut ca si standard nici sa nu il sarut decat pe cel cu care voi fi logodita. Asta nu am tinut-o chiar asa, la 7 luni dupa ce a inceput pritenia cu actualul meu sot it happened sarutul. ( Aveam aproape 23 de ani). In noptea nuntii happened restul si a fost extraordinar.

auran
| auran a răspuns:

Or mai fi si raritati cum zici tu, dar nu am intalnit - mai repede vor experienta dar daca se poate sa nu fi avut experiente...

leonardk
| leonardk a răspuns:

Ptr tine ca barbat este extrem de important. Vei pleca alaturi de ea de la un nivel de incredere foarte ridicat. De fiecare data cand vei fi alaturi de amicii ei, sau alti barbati care o vor saluta pe strada, nu te va roade intrebarea - oare si el a avut-o? Cat despre virginitate la 26-27... exista. Doar ca cele care sunt virgine nu fac caz de asta.

| JackieSue a răspuns:

Baietii vor fete virgine? Baietii vor fete dezvirginate? Pe cine intereseaza.Nu le pasa si nimanui nu-i pasa. Daca o fac ei cu tine atunci nu-i mai intereseaza altceva.Si daca ramai virgin pana la 26 de ani care-i poanta? Te strufoca rusinearaised eyebrows?

by zu

| koxatu a răspuns:

Baieti de regula prefera fete cu o oarecare expereita sexuala pentru ca ei sunt mai stresati si complexati de unele proleme

| ionnik explică:

Pentru ca trebuie sa faci o facultate si oricum parintii mei de ex n-ar fi de acord sa ma casatoresc inainte sa fac o facultate si normal ca asa este...mai intai scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Referitor la intrebarea asta .parerile sunt impartite...de exemplu am avut prima relatie sexuala la 16 ani iar la aproape 19 m-am casatorit.si el a fost virgin.ideea care e? amandoi virgini nu am prea avut habar dar a functionat si suntem impreuna de 8 ani.cine a zis ca trebuie sa te casatoresti la varsta de 26-27?

| pui DE scorpion a răspuns:

De obicei cele care inca nu sunt casatorite si se vor casatori in curand...si vor sa fie fecioare pana in noaptea nunti sunt cele care au prins ani 80.cam asa... cele care au crescut cu acel concept si carora li sau impus acest lucru inca din copilarie de propri parinti...nu stiu cat de important este. dar oricum nu recomand inceperea vieti sexuala mai devreme de 17 aniwinking parerea mea...si nici atunci. daca nu ai gasit pers potrivita...asta nu inseamna ca daca maine fac 17 trebuie sa iau orice baiat imi apare in cale si sa ma culc cu el pentru ca am 17! Parerea mea ( am 14 ani )