| AndaIcz a întrebat:

Acum vreo 2 saptamani am cunoscut un baiat pe facebook, si ne-am inteles bine, si vorbeam si pe facebook si la telefon si prin mesaje, si mi-a dat de inteles ca ma place, si eu am inceput sa il plac, s-a despartit de vreo 2 luni de prietena lui cu care era de un an si jumatate, insa de cateva zile nu imi mai scrie, tot eu trebuie sa trag de el si nu mai e ca inainte.Ce credeti ca s-a intamplat?
P.s: acum ceva vreme am fost impreuna cu un verisor de-al lui, insa mi-am dat seama ca e un prost, iar acesta stia tot ce vorbesc cu baiatul asta inclusiv il influenta sub pretextul ca `il ajuta cu mine`

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Ar trebui sa-l intrbi direct ce si cum, daca nu acorda importanta ar fi mai bine sa-l ignori, sa-l lasi pe el sa te caute(daca o va face).

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul a avut un moment de slabiciune, dar se pare ca si-a revenit.

| ywar a răspuns:

Cand am spus eu pe aici acum cateva luni ca facebook-ul lasa urme si se nasc cupluri bolnave si tampiti - am fost bombardat cu mesaje de protest... din pacate FB ne-a furat dreptul de a mai iubi, de a ne mai bucura de prezenta celuilalt si nu il ultimul rand de a relationa fata in fata! Sper ca ai inteles ce trebuie inteles. Lasa FB - e o boala cronica, uneori cu dependenta... bolnavicioasa.

| Danysan a răspuns:

Uite cum sta treaba cu astfel de relatii -Daca el e dintr-un oras mai departe -Initial vb e oki dar daca nu va vedeti e naspa -Chiar daca la inceput e ca un bum cu timpu se racesc lucrurile -El considera ca voi nu prea aveti sanse impreuna daca totu se rezuma doar la vorbit si atat-Dar si ca ai fost cu verisoru lui e o problema foarte mare -Nu toti accepta asta -aici e vb de ambitie -el are impresia ca o sa fie luat la baza de varu-so sau pur si simplu pentru el conteaza mai mult parerea celorlalti -un baiat care vrea sa fie cu o fata isi de interesu de ea o suna si insista -o tachineaza dar poate sa te atate cu faptul ca e cam indiferent -totusi indiferenta la un baiat e cam dubioasa si nu isi are rostu daca o iubesti pe fata respectiva!

| AndaIcz explică (pentru Danysan):

Cu vazutu nu se pune problema deoarece suntem in acelasi oras la scoala, dar mersi, o sa iau in considerare ce mi-ai spus

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu te mai baza pe facebook cand e vorba de dragoste. e ok ca sa te bagi in seama cu cineva daca nu ai legatura, dar cam atat. schimbi 2-3 vorbe, iesi cu el la o cafea si de aici vezi daca se leaga ceva

| varcolaccc a răspuns:

A intervenit monotonia. Nici eu nu am chef sa vorbesc cu cineva nici o luna doua.