| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si nu am sani deloc, fara sa exagerez.Pana acum am tot asteptat sa creasca, crezand ca ma dezvolt mai greu, insa nimic sad Din cauza aceasta nu am avut niciun iubit, intotdeauna m-am simtit complexata din cauza sutienului aproape gol.Ce as putea sa fac?

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Problema este ca esti prea inhibata din aceasta cauza, si din cauza asta pari mai inaccesibila. Fii mai comunicativa, mai spontana, fii chiar nebunatica, si atunci vei intra sub lumina reflectorului (cuiva).
Si o paranteza, cand ii vei lua odata mainile lui ala si le vei pune pe pieptul tau zicand "ce crezi, sunt prea mici", vei vedea ca-l lasi fara grai. :p
Un singur lucru trebuie sa faci, sa-ti schimbi atitudinea.

| RAY a răspuns:

Sa devi iubita mea, imi creste pepeni in gradina iai putea folosi, pacat ca nu e toamna da cresc ei, acuma serios cine te iubeste, te iubeste oricum esti

| mihai69 a răspuns:

Nu o să găsești iubiți nici dacă ai sutienul plin. Poate cel mult vreun doritor de sex. Dar cum bine vezi, din ăștia poți găsi oricum.
Cred că problema ta e totuși în altă parte.
Un psiholog sau un chirurg ar putea rezolva partea cu sânii, dar cu toate astea, iubiți tot nu vei găsi decât dacă lucrezi și pe partea care (până acum) îi ține departe.

| neutrino a răspuns:

Nu din cauza sanilor tai nu ai avut un iubit pana acum.

| Mussette a răspuns:

Consulta un medic endocrinolog; ai deficit de hormoni. sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

sad.....sunt baiat, si nu stiu daca e mila ce simt, dar imi pare rau pentru tine pui.Lipsa sanilor poate fi de la lipsa de testosteron.Sau doar ai un alt organism.Alimentatia poate fi si ea o problema.Practici vreun sport? sunt tone de motive pentru care ai putea sa fii slab dezvoltata pe planul organelor materne.Da-mi mesaj privat daca vrei, le citesc pe toate :*

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru anonim_4396):

Testosteron e hormon masculin laughing) Estrogen, progesteron, etc. ăştia-s hormonii feminităţii.

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

De la testosteron ii creste parul, i se ingroasa vocea...nu ii cresc sanii.

| lolium a răspuns (pentru anonim_4396):

Lipsa de testosteron?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-o sa spun ca restul sa te accepti asa cum esti, sa te gandesti ca la un moment dat vei intalni un barbat care sa te iubeasca cu adevarat si care sa te considere perfecta, pentru ca stiu prea bine prin ce treci.
Da, nu spun ca nu e posibil sa gasesti o astfel de persoana, dar complexul nu va disparea.
Iti spun asta din proprie experienta.
E foarte greu sa te accepti asa cum esti, de cele mai multe ori imposibil, oricat de mult te-ai stradui (ma incadrez in categoria asta), iar, din pacate, singura solutie ramane chirurgia estetica.
Documenteaza-te foarte, foarte bine, iar pe urma da verdictul. Chiar daca in prezent sa zicem ca nu beneficiezi de o suma considerabila de bani, poti munci pentru acest ''capriciu'' si poti scapa definitiv de bataia asta de cap.

Răspuns utilizator avertizat
| Waffen18 a răspuns:

Nu trebuie sa spui asta, cine te va iubii nu va tine cont de sani sau altceva... Cel putin asa cred eu, pentru ca in ziua de azi gasesti cam rar asa un baiatwinking Ciuss

| NoName05291 a răspuns:

Daca vrei sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat, renunta la complexul asta. Baietii buni nu se uita numai dupa asa ceva. Crede-ma nu ai intalnit tu persoana potrivita care sa te iubeasca asa cum esti. Dar mai exista o posibilitate: poate ai un anume lucru in comportament care ii enerveaza si indeparteaza pe baieti. Incearca sa te analizezi pe tine insati si sa iti rectifici defectele. Sper ca te-am ajutat. Succes!