| AlinaAlinaa a întrebat:

Am cunoscut un baiat dragut, este cu 4 ani mai mare ca mine,si m-a intrebat cati iubiti am avut pana acum si nu stiu ce sa-i raspund. Eu am avut doar un iubit,care mi-am inceput si viata sexuala,si au mai fost cateva incercari, dar nu-i pot numi iubiti ca nu m-am culcat cu ei si nu a durat nici mult relatiile. Deci cum sa-i zic?

Răspuns Câştigător
| claustrofob a răspuns:

Daca vrei ca relatia dintre voi sa mearga atunci trebuie sa fi sincera, dar cum ti-am spus nu trebuie sa-i zici toate detaliile. La urma urmei cred ca fiecare dintre noi are dreptul la intimitatea proprie. Cred ca nici el nu o sa-ti spuna totul cu detalii. Asta este parerea mea happy

11 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Cum ne-ai spus si noua acum, sinceritatea conteaza cel mai mult...de exemplu` la mine daca iubita nu este sincera la inceput, si aflu peste un timp, situatia se schimba si mai departe lucrurile nu sunt frumoase.
Gandeste-te ce vrei, o aventura de cateva saptamani [ sex, sex si iarasi sex] sau o relatie serioasa. Oricum... tu cati ani ai? Daca tu ai 15 [sa zic] si el 19, asta o da in viol laughing

| AlinaAlinaa explică (pentru JoshuaNNN):

Eu am 18 ani, si pana acum am avut doar un iubit de lunga durata si doar cu el m-am culcat. Sa-i zic doar de acest fost iubit, sau si de celelalte incercari de a avea o relatie? Este un lucru important?

| JoshuaNNN a răspuns (pentru AlinaAlinaa):

Este un lucru important ca ai mai avut o relatie serioasa, ca ai mai incercat sa ai unele de lunga durata pentru ca asta arata ce fel de persoana esti si ii dai tipului o idee despre ce "asteptari" ai de la el. Ii dai de inteles ca vrei ceva serios, dar, totusi, din moment ce doar va cunoasteti nu ti-as sugera sa ii spui de lucrurile astea din proprie initiati-va...
Lasa-l pe el sa te intrebe daca e curios si apoi ii poti raspunde, spunandu-i adevarul.
Pana nu devine ceva serios intre voi doi, chestiile astea nu prea conteaza, cum au zis si ceilalti ai dreptul la intimitate.
Nu te ingrijora pentru asa ceva.

| Patrăţel a răspuns:

Eh na! Nu te mai ingrijora.Si eu am trecut prin asa ceva, doar ca eu sunt mai mica.I-am spus pur si simplu ca nu am avut relatii de lunga durata, decat una mai serioasa si ca nu am schimbat baietii ca pe sosete.Nu stiu daca chiar punea pret pe asta, sau era doar curios dar cred sau mai bine zis sunt sigura ca a fost mai bine ca am spus adevarul.Pana la urma, mai bine sa iti placa relatiile de durata, si sa te implici in relatii decat sa ii schimbi la doua saptamani.Asa el va vedea ca esti serioasa si va stii in ce se baga.In schimb,nici eu nu sunt de parere ca ar trebui sa ii dai detalii despre viata ta intima,nu inca! happy daca doar va cunoasteti, e ok sa ii raspunzi strict la intrebare, cu adevarul! happy poti sa ii spui si de alte incercari, si ca nu au mers, dar nu cred ca e asa important.
Bafta. :*

| neutrino a răspuns:

Este acel adevar pe care putini l-ar crede. Spune-i adevarul dar nu fi surprinsa ca nu crede.

| claustrofob a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa-i spui detalii despre viata ta intima, cel putin nu inca. Acest lucru il poti povesti cand observi ca e ceva mai serios intre voi. Spune-i ca da ai avut o relatie mai serioasa cat de cat si cat ai mai avut mici tentative dar ca nu au durat si ca nu iti plac genul asta de relatii de putin timp. Nu trebuie sa-i dai un numar concret pentru ca daca el e baiat destept cu siguranta va intelegehappy

| AlinaAlinaa explică (pentru claustrofob):

Crezi ca e important si acest detaliu? adica incercarile mele de a avea o alta relatie? sau sa-i spun doar de fostul iubit? el e un tip foarte serios, un potential iubit, inca ne cunoastem.

| claustrofob a răspuns (pentru AlinaAlinaa):

Daca vrei ca relatia dintre voi sa mearga atunci trebuie sa fi sincera, dar cum ti-am spus nu trebuie sa-i zici toate detaliile. La urma urmei cred ca fiecare dintre noi are dreptul la intimitatea proprie. Cred ca nici el nu o sa-ti spuna totul cu detalii. Asta este parerea mea happy

| Danapiandi a răspuns:

Adevarul. Ii poti spune si despre relatiile de scurta durata, bine nu chiar toate detaliile dar in mare. Bafta!

| robyionutz a răspuns:

Ii zici pur si smpu adevarul, nu il minti ca oana la urma o sa afle happy

| robyionutz a răspuns:

Ii zici pur si simpu adevarul, nu il minti ca oana la urma o sa afle happy

| elaelaboom a răspuns:

Adevarulhappy