| 1bsywk36va a întrebat:

Am facut sex anal cu prietenul meu, si din greseala l-a bagat in vagin.
A curs niste picaturi de sânge din anus.
Ce consecinte pot fi dupa asta?
Help please!

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca nu sti sa faci sex anal si nu ai grija poti sa iti provoci fisuri anale.De aceia mereu este bine sa iei incet lucrurile si sa folosesti lubrifiant pentru a preveni durerea si mai ales fisurile, rupturile si alte chesti nasoale.
Daca ai disconfort sau durere mai bine ai merge la un medic.

| 1bsywk36va explică (pentru Freya1):

Bine, mersi, la ce medic ma pot adresa?

| Freya1 a răspuns (pentru 1bsywk36va):

Cred ca la gastro.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru 1bsywk36va):

La medicul de familie, daca este ceva grav. Dar daca nu e grav, stai linistita si fa-ti igiena locala, spalandu-te dupa fiecare scaun si sa te dai cu un unguent antibacterian (antibiotic). Sigur ca atunci cand a introdus penisul a fortat si s-a produs o fisura a sfincterului s-au s-a produs o leziune a peretilor vaginului. Asta se vindeca ca orice rana.

| 1bsywk36va explică (pentru Freya1):

Mersi

| 1bsywk36va explică (pentru CodrutElian1990):

Multumesc pentru sfat

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca l a introdus in vagin accidental dupa ce a ejaculat in anus exista riscul ca picaturi de lichid seminal sa fii ajuns in interior si daca erai intr una din zile fertile poti ramane insarcinata. Daca a folosit protectie atunci nu dar exista posibilitatea ca germenii si bacteriile prezente in mod normal in anus sa fii ajuns in modul asta in vagin si sa duca la infectii micotice / uro-genitale. Acele picaturi de sange au aparut ca urmare a penetrarii anusului mai ales daca actul a fost un pic mai brutal. Sexul practicat frecvent o prioada lunga duce la fisuri anale, hemoroizi, incotinenta anala prin slabirea muschilor sfincterieni. Igiena stricta/clisma in zona se impune in cazul asta.Multa sanatate

| 1bsywk36va explică (pentru HazelEyes77):

Nu a ejaculat in anus, pur si simplu la bagat din greseala, si stau cu griji ce poate fi, ceva teste sa trec? Controale?

| HazelEyes77 a răspuns (pentru 1bsywk36va):

Daca n a ejaculat atunci nu ai de ce sa ti faci griji cu privire la o sarcina. Nu cred ca se impune vizita la un medic cat timp nu exista dureri si discomfort ridicat in zona. Poti sa cumperi de la farmacie sau plafar un unguent special pentru hemoroizi si fisuri anale. Nu cred ca e vorba de asa ceva in cazul tau daca raporturile anale sunt ocazionale si partenerul are experienta.

| 1bsywk36va explică (pentru HazelEyes77):

Mersi mult

| Da5689 a răspuns:

Data viitoare cand faci anal stai mai relaxata cu fesele, si atunci o sa fie mult mai bine.