| Georgiana21 a întrebat:

Am găsit aceasta secvenţă din întâmplare şi nu m-am putut stăpâni să nu v-o arăt şi vouă! Uitaţi la ce se uită copiii la televizor. Până şi desenele au ajuns să conţină erotism, în ce lume trăim!?
http://www.youtube.com/watch?v=8ocxNlwP_3w&feature=relat ed
Nici desenele animate nu mai conferă siguranţă pentru copii.
Aştept părerile voastre.

18 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ma intreb, de ce oare ma mir ca un copil de 7 ani vroia sa-si ridice si ea rochita si sa faca sex? A avut de la cine sa ia exemplu.Totul in ziua de azi este hiper-sexualizat.Pana si filmele de desene animate au depasit limitele decentei.

pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Scuza-ma, dar ai citit cumva "Ion" de Liviu Rebreanu? Este ceva normal, copii sunt curiosi cum sunt cei de sex opus, fara a fi vorba o atractie sexuala. Problema nu este sa vada asta, problema este sa fie incurajati sa faca sex. Si au destule surse de informatii care ii imping spre lucrul asta, desenele astea chiar nu sunt nimica.

| Monica a răspuns:

Da. Le da o educatie 'frumoasa'.
Asa e 'lumea' din ziua de astazi.Pacat de bietii copii.
Vai de capul lor happy! Nu ii mai poti lasa deloc la tv, din cauza grijilor ca invata prostii la o varsta nu tocmai mare.laughing!
Interesanta atitudinea oamenilor care 'creeaza' asemenea 'persoanaje'animate laughing

| Lora a răspuns:

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))))))) doamne ce nebunie oare unii n-au deloc creier in carcasa aia de pe gat?

Răspuns utilizator avertizat
| WickedBoy a răspuns:

Uite un motiv pentru care sunt eu rasiststraight face

| remus a răspuns:

Vremurile de pe urma, dureros si adevarat, discutiile intre copii sa aveti ocazia sa le ascultati... ceva nu este in regula cu noi.

| Byencutzz a răspuns:

S-a dezvolata mult prostitutia sa zic asa au devenit mai mult fete usoare mai multe fete care nu invata si in viitor ajung in Italia
Mie una mi se pare ceva inacceptabil pentru ca copii daca de la vasrta asta vad asa ceva vor mai mult sa afle normal... de aia au ajung la 12 ani sa faca sex
Inainte toata ziua de dim pana seara erau p ulita cu gramada cate 20-30 de copii dar dif era ca ramaneau virgini mai mult timp sa nu credeti ca atunci nu erau curve... ba da erau dar nu ca acum
Ce frumos a ajuns tara noastra iubita Romaniawinking... eu zic sa nu-i mai lasati la tv p copii
Eu stiu o plimbare afara n fata blocului sau niste jucarii in casa decat prostiilea astea

Apache
| Apache a răspuns:

Mare chestie sa vezi cu o sa fie peste 50 de ani!

| sonialore a răspuns:

Traim intr-o lume pierduta! totul se bazeaza pe sex, orice! mie mi se pare o prostie nu mai traim intr-o lume normala! totul ce era TABU acum cativa ani nu mai e. copii din ziua de azi ii auzi vorbind numai despre sex. exemplu eram pe starada si am auzit niste copile de 10-11 ani vb de sex si a trecut un baiat si a zis una dintre ele:"vai ce i-as face, cred ca o are mare." numai porcarii...la varsta lor eu nu stiam nici ce e aia! vezi copile in discoteca care se rup, beau si se droghiaza, nu stiu ce e cu lumea asta si cu generatia asta noua!

| Hathor a răspuns:

A mai fost o intrebare asemanatoare cu a ta cu acelasi video...

| nufar a răspuns:

O tampenie

| Absenta a răspuns:

Suntem intr. o lume in care sexu se mediatizeaza/cauta/vinde ca paine caldasad
trist!
mi-e frica pe cand o sa fiu mama si o sa ma intrebe copilu
"mama cum se fac copii?" si eu bineinteles ca le. o zic pe aiai cu "ii aduc barza" si ei o sa rada de mine ca is proasta ca nu stiu cum sta treaba cu copiihee hee

| alexiaaaa a răspuns:

Pff femeielaughingesti nebunalaughinglaughing
pentru atata te agitzi... laughing))Isuselaughingai porbleme.nici nu se vede nimic...doar sunt stelutze.ar trebui sa te agitzi daca nu erau nici acele stelutelaughinglaughing

| Musicmakesmefree a răspuns:

Vetisoarmea de 7 ani se uita la desenele astea. Daca ea de la varsta asata afla despre asa ceva din desenele animate...sincer mi se face greata.Chiar e uluitor ce au ajuns chiar si desenele animate

| ZapacealaAa a răspuns:

Deci nu pot sa cred ca au ajuns asemenea scene si in desenele din ziua de astzi si ne mai miram de unde stiu toti copii de asemenea lucruri.

Chiar acum 2 zile am auzit un copil de vreo 9, 10 ani pe strada urland dupa o fata de 19 ani "Vai ce sexy esti, mai esti virgina ca as vrea sa te ***".
Observati si voi ce limbaj obsecn au acesti copi. Sunt complet dezamagita de ce am vazut si ce am auzit din gura acelui copilwinking

| Lala_7531 a răspuns:

raised eyebrows Asta arata ei la copii?
Ce prostie straight face. Dar na :-J.Asta a ajuns Romania. O tara de boschetari, c**** si drogatzi! copii din ziua de azi nu au educatzia necesara straight face