| nicoleta24 a întrebat:

Am o mare problema (zic eu). Nu simt nimic in timpul contactului sexual. Nu mai sunt virgina de un an, dar e tot asa.La inceput ma excit, dar cand vine momentul chiar nu simt nimic. Care e cauza?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Este o problema, zici bine.In primul rand,fa-o din placere si nu din obligatie,prelungeste cat poti mai mult preludiul,concentreaza-te numai la ceea ce se intampla,urmareste-ti reactiile proprii si pe ale partenerului,poate vei reusi.Poate fi si vina partenerului,asta numai tu poti sa o stii,in cazul in care,singura, reusesti sa te autosatisfaci. Oricum, amandoi trebuie sa participe trup si suflet si sa fie egal interesati in a da si a primi placere. Discuta serios cu partenerul tau!

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Începerea vieţii sexuale de la o vârstă fragedă, sau nu simţi nicio atracţie pentru partenerul tău.

Baftă!

| Zenithf a răspuns:

Lipsa de experienta, lipsa de practica. Este ceva normal la inceput. Treptat vei ajunge sa simti mai mult, cauta sa ai satisfactie si din alte puncte de vedere in timpul actului sexual: apropierea dintre voi, tandretea, caldura sufleteasca, placerea partenerului, si totul va merge spre bine.

NOname
| NOname a răspuns:

Poate fi si ceva psihologic.

| baru a răspuns:

Sall. Totul pornesete de la creier. Pa!

| push2gl a răspuns:

Nu te concentrezi destul, iti este mintea la alte lucruri ca doar mare parte din ce se intampla este mental

| Angelofdarkness862 a răspuns:

Nu simti nimic pentru ala lasa-l si cautati altu

| Sandilau a răspuns:

Cum asa? Incearca cu un penis mai mare laughing. Masturbarea functioneaza? Reusesti sa te aduci singura la orgasm? Poate nu esti atrasa de acel barbat... Iti las adresa mea? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că persoana îți este absolut indiferentă. Sau ești lesbiană happy