| carina1999 a întrebat:

Am o problema.Dar cer seriozitate.Saptamana trecuta mi-am masturbat iubitul pana a ejaculat, iar cateva picaturi au ajuns pe degetele mele.Mai apoi,m-am spalat bine pe maini, iar dupa aproximativ 2-3 ore am atins accidental o labie cu mana aceea(2 secunde maxim).Tin sa precizez ca sunt virgina. Dupa o zi sau doua am inceput sa am unele dureri abdominale si greata.Inca o precizare este aceea ca menstruatia mea trebuie sa vina cat mai curand.Sunt sanse la o sarcina nedorita? Am 17 ani.Ar trebui sa imi fac griji sau durerile si greata sunt cauzate de venirea menstruatiei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sperma in contact cu aerul si apa moare. Deci ce spui tu acolo nu are cum sa fie adevarat, durerile de care vorbesti si greața vin de la faptul ca o sa i ti vină menstruatia, se poate vorbii de o sarcină daca prietenul tau a ejaculat direct in tine, ceea ce nu s-a intamplat, durerile si alte simptome nu au legatură cu masturbarea care a avut loc, si nici cu sperma de pe degetele tale, chiar daca te ai atins cu degetele tale la vagin si ai avut spermă pe ele, acea sperma este activă numai cind curge direct din penis in vaginul tău, nu de pe haine sau de pe mînă, deoarece asa cum am zis, sperma in contact cu aerul sau apa moare, putea el sa ejaculeze si pe hainele tale sau pe chilotii tai ca nu pătesti nimic nu ramîi gravidă, sperma nu are atita forta sa intre prin haine, chilot sau ciorap(dresul vostru), deci stai calmă si asteaptă ciclul care deja s-a facut anuntat prin starile de rau care te au cuprins brusc, si a coincis cu amărîta asta de labălaughing

| carina1999 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult rolling on the floor M-am impacientat deoarece durerile si starea de greata persistau.

8 răspunsuri:
| KaraSiAtat a răspuns:

Cs:Go Connect:
CNA.INDUNGI.RO = 93.119.24.143:27015
JBGO.INDUNGI.RO = 93.119.24.65:27015

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie ar trebui sa cunoasca mecanismul de producerea a unei sarcini si de asemenea ca pentru a se forma o sarcina in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia trebuie sa fie obligatoriu in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa intre, ajunga, obligatoriu IN VAGINUL EI (indiferent de cantitatea acesteia), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata; IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA in mod obligatoriu in momentul producerii sexului si NEAPARAT SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. In ultimele 7-9 zile ale ciclului menstrual, adica in zilele de dinaintea menstruatiei, barbatul poate ejacula SPERMA in vagin deoarece in aceasta perioada formarea unei sarcini este IMPOSIBILA. In concluzie se pare ca si tu erai in acea perioada a ciclului menstrual deci poti fi absolut sigura ca nu se putea intampla absolut nimic rau/grav chiar si in situatia in care sperma ar fi ajuns in vaginul tau. Toate aceste lucruri ti le-am amintit, explicat pentru a fi informata si sa stii pe viitor. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu esti gravida. Semnele de gravidie nu apar asa de repede.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fara sa te critic, doar sa-ti deschid capul, e pacat ca la 17 ani cu mijloacele de informare de azi nu stii anumite lucruri si mai ales te apuci de ele inainte sa stii cu ce se mananca. Eu am lucrat acolo unde se naste si fete de 14 ani, 11 ani, mediatizate de presa in toata tara au facut copii. Luata problema la bani marunti erau niste victime care traiau intr-o lume de neimaginat la marginea unui sat printre niste cartoane. Tu ai cum vad ceva mijloace, ai 17 ani, nu ne legam de deciziile tale si ce faci ca e treaba ta, dar lipsa de informare in timp ce traiesti intr-un ocean de cunostinte la indemana oricui nu e scuzabila. Ma refer la toate aspectele ce tin de viata nu doar de subiectul adus de tine.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Oricum dupa spaima de azi posibil sa fii mai cu lectiile facute altadata. Succes! Deci tura asta stai fara grija.

| Obrail a răspuns:

Ma fata, si tu acum... de ce cu mana? Puteai sa apui gurta si nu mai aveai acum teama ca... poti ramane gravida.

Ce iti trebuesex la varsta asta?

| Obrail a răspuns:

Hei spermatozoizii traiesc pana la 48 ore.

Cine zice ca ca moare sperma... in contact cu apa si aerul?

Ai auzit de femei gravide? Dupa ce au facut sex in mare?