| bublegum a întrebat:

Am un coleg pe care il plac. pot zice destul de mult dar eu nu am zis la nimeni pana acum. Mai demult, pe la inceputul celui de al doilea semestru el, tot imi zicea ca ce buna is, si ca daca nu ne f***m, iar eu ii raspundeam asa mai in gluma ca dada laughing ( pe atunci inca nu imi placea de el ). Intr-o zi am iesit pe afara cu el si cu inca un amic de al lui, iar el tot facea pe clovnu si ma facea sa rad, ( el stie ca imi place sa rad :X ), iar prietenul lui m-am intrebat daca imi place de el iar eu ca proasta am zis ca nu imi place, desi deja mi se aprinsera calcaiele dupa el.
Dupa ce am zis ca nu imi place de el nu am mai vb foarte multe.in ore ma tot uitam la el, si am observat ca si el se uita la mine asa mai insistent.in ultima zi de scoala inainte de vacanta de paste eu m-am pus in penultima banca singura, iar el statea in prima banca si se tot uita la mine si eu la el... in timpul orei de geoghi, si el s-o ridicat sa vina langa mine da profa nu l-a lasat si la trimis la loc. In pauza insa el s-a pus langa mine si a ramas cu mine in banca in ora de mate, si face numa el catre mine " nu te-am mai vazut pe afara. nu mai iesi deloc, sau doar pe langa scoal nu mai vi?" ( el sta fata-n-fata cu scoala ), iar eu i-am zis ca mai ies, dar nu prin zona. Dupa aia mi-a luat radiera si a scris peste toto numele lui, iar cand l-am intrebat de ce a scris a zis :" ca sa nu ma uiti. sa iti aduci aminte de mine ". Saptamana asat marti am plecat la ore de mate particulare unde face si el, in aceeasi grupa cu mine, cu inca doua fete si un coleg. La ora am stat fata in fata cu el, iar noi doi noi te tot uitam unul la altu in ochi. Andrei colegul meu care mai era cu noi in grupa mi-a cerut radiera si a vazut ca toata ii scrisa cu numele baiatului de care imi place si el m-a intrebat ca de ce am scris peste tot numele lui, si am zis ca el o scris, si el o zis :" lasa ca stiu ca simtiti ceva unu pentru altu " iar eu ma uit spre el si el spre mine. Dupa aceea am inceput sa scriu si ma prefaceam ca nu il vad ca se uita la mine, pana cand Andrei ma calca pe picior si imi face semn sa ma uit catre baiatul de care imi place iar el tot la mine se holba x_x.
Insa in urmataore zi, la scoala sa tot dadea la colegamea si o tot imbratisa eu tot la el ma uitam, si desi o imbratisa pe colegamea, el se uita la mine. Si in ora iarasi aceeasi chestie.

P. S: sper sa aveti rabdare sa cititi! :O3

Dar oare ma place sau ce. nu reusesc sa imi dau seama, iar eu nu prea as vrea sa ii zic ce simt, pentru ca suntem a 8-a. si mai avem putin din scoala, si nu as vrea sa stric o prietenie ca poate nu ma place happy.

8 răspunsuri:
| unknow a răspuns:

Offf; ce sa zic, eu cred ca te place, dar vrea sa te faca sa fi geloasa!
parerea mea si sfatul meu este sa o tii tot asa, ca el, sa ot vb, sa nu-i spuii ce simti, sai dai doar de intzele, ca pana acum, el va face primul pas la un moment dat;;) va fi frumosss raw de twot iti zic eu! el e putin timid in privintza asta! robabil ca nu a mai avut o pr. pana acum!
dci lasa`l pe el sa faca primul pas! j DA te place, te place mult sa shty!;;)

iti doresc numai fericire si iubire >:D<
pwwwwp:*:*:**:*::

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Eu cred ca te place.asa imi face si baiatul pe care il placstraight face si cred ca si el ma place.se uita mereu la mine, mai multi zic ca ne placem dar na, si cand se "da" la altele se uita spre mine.eu sincera cred ca te place,si a incercat sa te faca geloasa crezand ca nu il placi. daca nu vrei sa te duci sa vb cu el si sa i zici in fata, da-i semne: stai mai des cu el(mult mai des) si imbratisaza-l sau pupa-l pe obraz mai des. daca te place, odata cand il pupi pe obraz,(odata si odata) o sa te sarute el.sper.bfthappy

| RawrLexa a răspuns:

Te place chiar mult puppy dog eyes
Dar ii este rusine sa face el primul pasa deoarece tu ai zis ca nu il placi prietenului sau. =||
Faza ca imbratiseaza alta colega... vrea sa te faca doar geloasa happy
Tu zii ce simnti cu adevarat, iar el zic 100% ca nu te va refuzabatting eyelashes
Am trecut si eu printr-o incurcatura la fel happy
Bafta si curaj mult;*.

| spader a răspuns:

Te place, fa ceva, sa nu til fure alta fata, dar eu iti garantez ca te place, asa ca zii ca il placi, si ca iti dorest o relatie cu el, o relatia, dar nu de prietenie, ceva mai mult, grabestete (funda daca se poate) sper sa te placa si sa aaveti parte de o relatie frumoasa big grin (spader_alex id meu) nu uita, grabestete ( fundita apropo, era sa uit ) sper ca te-am ajutat ( funda, iti aduc aminte iar laughing)

| AmmyDS a răspuns:

Yo zic ca dupa cum ai povestit tu, te place da nu stie cum sa-ti zica. Mai ales daca iti imbratisa colega si se uita la tine. Dar decizia de ai spune ce simti ramane a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand relatezi frumos si presupun ca esti ardeleanca dupa exprimare ^_^
Povestea ta este una draguta si destul de intalnita in ultima perioada!
Din punctul meu de vedere exista doua posibilitati maaaari si late:
1.Te place si vrea sa te faca geloasa cat de cat;
2.E un tip caruia ii plac numa' distractia mai ales ca iti spunea in primul semestru sa ...treceti la "actiune".
Eu zic sa te gandesti bine si sa analizezi situatia.Esti inca micuta si ai timp sa suferi, nu te grabi!
Lasa-l pe el sa iti spuna clar ce simte nu ii spune tu prima asta.
Si nu crede intodeauna simple cuvinte, convinge-te!
Bafta!^_^

| Andreea_7903 a răspuns:

Da are dreptate unknow el te place dar daca se uita la tine cand o strangea in brante pe colega ta este sa te faca geloasa.Si pe mine ma place un biaat si tot se holbeaza la mine si intr-o zi l-a trimis pe ptrietenul lui si m-a intrebat daca il plac si mie mi-a fost rusine sa ii zic da si i-am zis ca nu si dupa aia prietenul asta a lui i-a zis ce a vorbit cu mine.Si baiatu asta care m aplace a inceput sa-l injure zicandu-i:Ce p''a mea i-ai zis lu fata ai de ti-a zis nu si chestii de astea si cand veneam cu prietena mea de la magazin o astepta pe o fata(nu era gagicasa)si i-a zis lasa-ma sa te iau in brate sa o fac pe fata aia geloasa(pe mine)si cand a luat-o el se uita cu coada ochiului la mine si dupa aia cand am trecut prietenii lui a incepu sa imi zic ioto pe gagica lu baiatu respectic (nu dau nume) dar sfatul meu este sa nu te mai uiti macar 1 2 sa vezi daca se uita el la tine fundita
kiss

| dyanutza_6837 a răspuns:

Atata timp cat se tot uita la tine eu cred ca te placewinking. Faza cu colega ta a facut-o sa te faca geloasa. Probabil el asteapta sa faci tu primul pas si iti tot da semne laughing) sunt tare dificili baietii astia... Eu zic sa incerci... O prietenie nu se pierde de la o intrebarewinking. Daca il zapacesti atunci risti sa il pierzi chiar si ca amikwinking Succes! Ai grija de tine si incearca! pup :*:*