| angelinthedark a întrebat:

Aseara am fost la prietenul meu si ne-am inteles foarte bine, insa el a inceput sa ma dezbrace si eu nu am vrut si tot ma saruta.Atunci eu i-am zis sa ma lase in pace si el s-a enervat pe mine, a zis ca pe el nu il las sa ma atinga si a facut o criza de nervi de proportie. A inceput sa imi zica ca noi cand eram despartiti eu am fost cu unu si ca pe ala il lasam sa ma atinga si pe el nu si tot asa, m-a si jignit.Mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala cu el. Apoi tot vorbea urat cu mine si eu am inceput sa plang.Atunci el a venit m-a luat in brate, mi-a cerut iertare, a zis ca ii pare rau dar a facut-o la nervi ca eu tot il respingeam, m-a sarutat si mi-a jurat c ama iubeste si ca de acum inainte se va purta frumos cu mine si nu ma va mai face sa sufar, a zis ca nu vrea sa ma vada plangand si nici nu imi va mai cere sa facem sex si el imi cam cerea.Acum nu stiu ce sa cred.Se vedea ca ii pare rau pentru cum s-a purtat si ca a tipat la mine, acum eu nu stiu ce sa fac, sa il iert sau nu?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, pai oricine merita o a 2 sansa doar sa ai grija sa nu se mai intample.Omu la nervi mai vorbeste aiurea si jigneste, apoi regreta.Eu cred ca daca nu ar fi tinut la tine nu ti-ar fi cerut iertare, daca nu ii pasa te lasa balta.Prin respingerea ta, ca i-ai spus sa te lase in pace, el poate s-a simtit aiurea, crezand ca nu vrei ca el sa te atinga apoi a intervenit si gelozia, daca chiar nu ii pasa de tine nu mai isi batea capul cu tine.Merita sa il ierti, dar pe viitor ai grija ce si cum, ca urla hormonii in el si sti cum sunt baietii, se mai simt jigniti atunci cand o fata ii refuza, dar faptul ca a reactionat asa cand te-a vazut plangand spune multe, acorda-i o alta sansa dar ai grija!

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu sunt sceptica.Cine a facut-o o data o va mai face si a doua oara.Lupul isi schimba parul dar naravul ba.Nu mi se pare normal sa faca o criza de nervi si sa tipe la tine acuzandu-te de niste chestii care tin de viata ta personala si de timpul in care tu oricum nu erai cu el. Daca insa il iubesti, acorda-i o sansa. Ultima

Abh
| Abh a răspuns:

Avand in vedere reactia lui in urma refuzului tau de a "colabora", e clar ca a vrut sa aveti o relatie sexuala. Daca se repeta izbucnirile de genul asta si te mai jigneste, lasa-l in plata Domnului.

| bluesky a răspuns:

Iarta-l dar daca va mai incerca (dupa puntin timp) mai bine va despartiti iar daca te va mai intreba peste 4-5 luni, e pentru ca se gandeste ca poate te-ai razgandit si atunci vedeti voi ce veti face, daca vrei sau nu

| simoSTAR a răspuns:

Totul se iarta nimic nu se uita.treci peste, dar daca continua eu spun sa rupi legatura cu el

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Aici exista un pic de gelozie. Oricum spune-i ca daca se va mai repeta nu vei mai inchide ochii, sa incerce sa nu mai fie asa
Daca tot asa va continua da-ii papuceii

| daii a răspuns:

Orice om merita o a doua sansa. Dar daca mai face asa, pa baiatu!wave

by daiiwinking

| ana14 a răspuns:

Eu zic sa'l ierti, poate si'a dat seama ca a gresit si ca nu trebuia sa faca asta, dar daca se mai repeta eu zic ca atunci sa nu-l mai ierti.

| Wowhow a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-l ierti, pentru ca avea impresia ca nu iti place de el si ca il folosesti, mai ales ca nu te-a batut si atunci cand a vazut ca te-ai suparat, a venit imediat sa te impece. depinde totusi si de durata rel voastre dar si daca s-a mai comportat asa inainte. eu asta te sfatuiesc!

| ILoveYouSoMuch a răspuns:

N mai vb cu el o vreme sa ai grija sa nu-l enervezi da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu merita.Asa o sa faca mereu, o sa te jigneasca, o sa te umileasca, chiar poate sa te loveasca si la 2 minute sa isi ceara iertare. Daca a existat o prima data sigur o sa existe si o a doua.Barbatii sunt asa, ori suferi ca fraiera, ori il lasi si cauti altul mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce cautai in camera unui baiat, infierbantat? ce cautai? parintii tai stiau ca tu cauti? ceva? si daca te viola ce faceai? ca el tot din dragoste o facea.il iertai? ca dupa doua saptamani oricum te parasea? daca vrei iarta-l daca nu nu. e viata ta.noi nu te putem pazi cand vei merge iar la el, si nici parintii tai.fiindca nu le spui pe unde umbli.Doamne fereste de mai rau.ca omul tanar si fara minte, prin care alearga hormonii multe prostii face, si regretele sunt tardive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?
Ai zis ca nu ti-ai inceput viata sexuala cu el, dar cu altcineva ai facut-o?
Scuza-ma, dar trebuie sa intelegeti ca un baiat nu se poate abtine asa usor, cand atractia e mare, lor le vine pofta.
Si cum si tie mai tarziu iti va veni pofta, ar trebui sa il intelegi.
Asta daca vrei sa ai un raport sexual cu el. Daca nu, cauta pe altcineva cu care sa stai doar de forma, pana cand vei fi pregatita sa intretii relatii sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu exact asa mi-am inceput relatia cu prietenul meu.
Sa stii ca nici baietii si nici fetele nu ar trebui sa se implice intr-o relatie daca nu sunt pregatiti fizic si moral.
Uita-te la primele mele intrebari si spune-mi daca seamana, macar putin.
Daca ai 17-18 ani, eu zic ca este destul de ok sa iti incepi viata sexuala. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am patit si eu dar l-am iertat si dupa un timp a inceput sa -mi ceara din nou, si am hotarat sa ne despartim. dar eu ink mai tim al el foarte mult. ce sa fac? sa ma mai impac cu el sau nuh?>>>sad