| anonim_4396 a întrebat:

Baieti, ce credeti despre fetele de moda veche, care vor sa se pastreze pentru noaptea de dupa nunta?

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Procedeaza bine, poate de aia raman singure pe vecie

| RAY a răspuns:

Niciodata nu am inteles aceasta mentalitate irationala,de ce sa trebuie sa se insoare cineva cu tine doar pentru sex? ca tu practic il obligi, plus ca asta nu-i o garantie, omul nu e facut sa stea cu cineva o viata, biologia, genetica noastra a aratat stiinteti ca omul e creat sa fie divers in toate, de asta nu tine nici dietele nici alte chesti, dragostea in 80% din cazuri tine 4, 5 ani maxim ia avand ca scop sa faci un copil cu x si atat, acuma cu acele fetele ele numi demonstreaza ca nu sunt ipocrite mie personal sau ce virginele sunt sfante plus ca te asigur ca daca vei da peste badboys numai ei avea in cap aiureli de astea

| Violleta2022 a răspuns:

Care ar fi motivul pentru care ar mai vrea sa se pastreze virgine pana in noaptea nuntii? Cand in ziua de azi este bine sa incercati sa fiti impreuna tocmai pentru a afla daca sunteti compatibili.

| ania a răspuns (pentru Violleta2022):

După mine, teoria așta cu compatibilitatea este un mit. Vaginul femeii este touși calea pe unde poate veni pe lume un sopil, deci nu poți să-l acuzi de inflexibilitate.Eu sunt convinsă că dacă există bunăvoință, dorința de a face pe plac celuilalt, deschdere pentru a te informa, toate neajunsurile se pot remedia.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Nu este un mit compatibilitatea, este o realitate!
Am 31 de ani de casatorie si sunt fericita inca cu omul cu care m-am casatorit. Nu suntem la fel, nu avem aceeasi profesie, nu avem aceleasi hobiuri, dar totusi ne completam unul pe celalat prin dragostea, respectul si loialitatea aratate celuilalt. Da, am fost educata si crescuta in sprirtul comunist si educatia data de parinti a fost ca sa fiu virgina cand ma casatoresc si sa pastrez valorile familie samd. Asa a fost, virginitatea sfanta la casatorie! Dar mai tarziu in viata, am vazut adevaratele valori ale oamenilor si citind atat despre fericire, impinire, sexualitate si compatibilitate, am ajuns la concluzia ca oamenii de stiinta straini care au facut acele studii de compatibilitate intre persoane au ajuns sa spuna ca-i important sa convietuiesti cu persoana draga, macar 6-12 luni ca sa vezi daca te potrivesti cu ea si daca relatia in doi functioneaza cum trebuie, ca sa stii daca vrei sa te casatoresti si sa traiesti o viata langa persoana aia.
Mi-am educat copii in spritul asta si nu-mi pare rau, decat sa se casatoreasca si sa divorteze in scurta vreme, pentru ca fiecare are alte preferinte, dorinte si intentii, i-am sfatuit sa coabiteze o bucata de vreme cu persoana draga si apoi sa decida ce vor sa faca.
Cand exista dragoste sincera este usor sa faci compromisuri de dragul iubitei/iubitului, iar viata ti se pare mai frumoasa si plina de optimism.

| ania a răspuns (pentru Violleta2022):

Crezi că ar tebui să mergm la oamenii de ștință să facem niște teste de compatibilitate ca să vedem dacă ne potrivim sau nu și să ne despărțim dacă ies negtiv? Eu cred că putem cunoaste o persoană foarte bine pe ale planuri și că sexul sigur se rezolvă dacă vrem să căutăm lucrurile care îi plac celuilalt.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Cred ca fiecare poate sa-si spuna parerea din proprie experinta si din proprie dorinta. Ca de contrazis putem sa o tinem langa pana maine si sa nu ajungem la un numitor comun, ideea este sa scriem aici ceea ce gandim si sa lasam initiatorul topicului sa aleaga ceea ce-i place si sa aplice, ceea ce-i convine. Este bine cand sunt pareri contrare, abia atunci se pot vedea toate alternativele!
Deci, decizia ii apartine fiecaruia!

| Violleta2022 a răspuns:

Total de acord, daca si baietii se pastreaza virgini pana in noaptea nuntii!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a proceda in acel mod trebuie sa existe cel putin 1 motiv daca nu chiar mai multe cauze printre care se pot enumera urmatoarele; 1-) sunt doar putin mai frumoase decat moartea laughing; 2. ) parintii le mentin intro continua "teroare" de natura moral crestina/religioasa; 3.) sunt niste introvertite si acest fapt le marginalizeaza, izoleaza in societate; 4. ) de proaste, fiindca au inradacinata impresia/credinta ca vor fi apreciate; 5.) Etc, etc.etc.

| ania a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu fii chiar așa de sigur că aceastea sunt singurele motive. Când eram la liceu eu și soara mea geamănă și discutam cu colegii subiectul, noi fiind pe principiul că ne vom dărui doar soțului după căsătorie, unii colegi încercau să ne convingă că suntem înapoiate, că până și o colegă destul de grasă și neatractivă tot a găsit cu cine să o facă. Aveam o colegă care avea și ea o soră geamănă la alt liceu și ne-a povestit că ele erau complexate că erau încă virgine dar la un chef s-a oferit cineva să le salveze pe amândouă în aceeași seară, că n-a fost prea plăcut dar au scăpat de rușinea de a fi virgine.La finalul clasei a XIIe-A, în album, mai multe fete ne-au scris să rămânem așa pure, etc. Părinții chiar dacă ne-au încurajat să urmăm exemplul lor, au fost virgini la căsătorie la 31 respectic 24 de ani, nu au țesut nici o teroare moral creștină, ne-am simțit libere și bucuroase că au încredere în noi.Ne-au cumpărat locuință în orașul unde am fost la facultate și ne vizitau destul de rar și am fi putut să ne facem de cap fără măcar să afle.Eu eram introvertă, sora mea extrovertă, participam la tot felul de grupuri de studenți, ne simțeam apreciate și în cele două luni anterioare începerii relației de prietenie în vederea căsătoriei pe care mi-a propus-o soțul meu, am refuzat alte patru cereri în căsătorie, am ales pe cine mi-a plăcut cel mai mult.Deși era foarte inteligent, arăta bine, avea spirit de lider, știa engleză ca și română, era cultivat, citise multe cărți, cânta bine la chitară, era genul curtat de fete, a ales să fie virgin din același motiv ca și mine, ca Dumnezeu să se bucure că uremază planul pe care El l-a gândit pentu oameni. Aveam amândoi o viziune foarte pozitivă asupra sexului, părinții mei au părut toată viața încântați și atrași unul de altul, am citit cărți pe temă, cu poziții, etc înainte de căsătorie, am discutat și cu preitenii de încredere iar dimineața de după nuntă( că în noaptea nunții am avut accident și am ratat ieșirea în strinătate pe care ne-o planificaserăm) o păstrăm amândoi în memorie ca ceva unic, fantastic pentru care a meritat să așteptăm toți acei ani.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ania):

N-am crezut ca la varsta mea va mai reusi cineva sa-mi "stoarca o lacrima" dar si un "zambet amar", asa cum ai reusit tu prin patetismul pledoariei tale. laughing Oare chiar ne consideri aproape pe toti, niste tampiti lipsiti de neuroni din moment ce 7 din 9 gandim la fel?

| ania a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu deloc, doar deocamdată atașați de un păcat distrructiv.Da câtă vreme omu e în viață, Dumnzeu îi acordă mereu șanse de ase îndrepta.

| OnuOnulică a răspuns:

Mai rar fete de genul. Am o părere bună și e un lucru de admirat.

| Emilian65 a răspuns:

Foarte buna. Sunt fete care stiu ce vor de la viata.

| LoveSleep a răspuns:

Mi se pare patetic.
Patetică, ideea, n-am nimic cu fetele.
Aparent.

Faza e că mi se pare ok să vrei să o faci pentru prima dată la 40 de ani și mi se pare stupid să vrei să o faci după căsătorie. Pentru că în primul caz, e vorba de un lucru care ține de tine, de voința ta, de planurile tale de viitor, de unele aspecte ale vieții tale. În schimb chestia cu 'după căsătorie' îmi sugerează un creier cu 3-5 neuroni. As putea să detaliez dar mi-e lene.

| OldSoul a răspuns:

"Vor" dar de la "vor" pana la "a reusi" e un drum destul de lung.
Acum parerile sunt diverse.
Stii cum e, pentru multi pare foarte ciudat si au o parere foarte proasta despre ele, dar daca ii intrebi cu cine s-ar casatori, cu o fata care s-a culcat cu juma' de oras, sau cu una care sa pastrat doar pentru el, nu cred ca exista vre-unul sa o aleaga pe cea care s-a culcat cu juma' de oras" (proxenetii se exclud).
Poate ideea in sine nu este rea, dar interpretarile o cam strica.
Daca tu vorbesti cu una care-ti spune ca vrea sa se pastreze pana in noaptea nuntii, cel mai probabil iti vei spune ca nu e sigura daca vei fi tu alesul, sau vei avea dubii daca tine cu adevarat la tine sau nu.
Si problema asta strica cam tot.
Dar asta e mai mult teoria, adevarul e ca exista pentru fiecare fata un barbat care o poate face sa renunte la aceasta idee.

| Doub a răspuns:

Bravo lor, fete jmek. love struck

| Oana92 a răspuns:

Nu sunt eu baiat, dar ma gandesc ca nu te deranjeaza foarte tare daca ma dau si eu cu parerea...

Ce cred eu despre ele? Pe langa faptul ca sunt limitate in gandire(si nu de moda veche, cum spui tu) au si avut ghinionul sa nu dea peste tipul potrivit. Pentru ca unul cu ceva experienta reusea, mai greu, dar pana la urma reusea sa le schimbe parerea. Pe de alta parte, sunt condamnate la o viata destul de plictisitoate in ale sexului. Pentru ca mentalitatea lor nu le va permite sa exploreze altceva decat pozitia misionarului, facuta doar pentru reproducere, in scarba si fara strop de pasiune, iar tipii care se vor incurca cu ele vor fi la fel de limitati ca ele si lipsiti de dorinta si intentia de a da sare si piper relatiei.

Probabil vor trai impreuna pana la adanci batraneti, ca doar nu or sa-si insele unicul partener. Sau, cand vor da de placere, vor deveni din sfinte niste panarame laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Oana92):

Frumos Oana, bravo. Ai ruinat viata saracii fete laughing

| Seba2013 a răspuns:

Ca nu au fost destrabalate, au o buna reputatie si sunt de incredere.

Eu nu as sta cu o fata care s-a culcat cu prietenul meu.

Iar asta cu moda veche, ai formulat gresit.
Moda asta noua....este veche.
Avansarea vine de la nucleul prostituatei.....nu a femeii de casa.
Voi chiar nu vedeti cultura in care traiti?
Sunt roadele conceptiilor voastre, iar daca nu exista si oameni normali, voi nu mai erati atat de diferiti si avansati(vezi doamne).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

''Să fi virgină nu te face o sfântă,
și să faci sex nu te face o târfă.''

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vor divorta dupa doua saptamani, motivul fiind nepotrivire de caracter.

| ABCD122 a răspuns:

Chiar azi vorbeam la scoala despre asta. Cel putin la mine in oras, barbatii chiar asta cauta.
Eu nu am o parere speciala, le felicit pe unele dintre ele ca au *rezistat atat.

| Stelian2015 a răspuns:

Au complexe.

Răspuns utilizator avertizat
| thereisnothingleft a răspuns:

Vrajeala laughing)