| aliss_8783 a întrebat:

Baieti ce parere aveti despre o fata care inca mai este virgina la 21 -22 de ani?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu o părere proastă dar nu tocmai una grozavă.
La 21 de ani mai e cum mai e dar de la 22-23 încolo e chiar rău, după părerea mea.
De ce? Pentru că atunci când se va întâlni cu ocazia, va resimţi dureri mari (mult mai mari decât dacă îşi începea viaţa sexuală la 18-19-20 de ani) şi va fi predispusă la frustrări.
Acum, orice fată va spune că nu... că de fapt frustrările nu o vor afecta. Cu toate acestea, o fată sinceră cu sine însăşi va şti că din cauza frustrărilor sexuale va avea un comportament diferit (în rău) şi chiar aberant în unele momente.
Sexul nu este un lucru rău şi dă echilibru vieţii cotidiene.
În plus, fără să fi făcut nimic greşit, primul ei partener va fi nevoit să muncească enorm ca să o facă şi pe ea să simtă bine (dacă chiar ţine la ea) şi, sincer să-ţi spun, nu ştiu cine mai stă în ziua de azi. Nu de alta dar şi pentru bărbaţi viaţa e scurtă şi ei vor să experimenteze. Ba încă pentru bărbaţi viaţa e şi mai scurtă!
Nu este rău dar cu siguranţă nu este deloc bine că mai e virgină la 22 de ani!
În niciun caz tot respectul sau ce-am mai văzut pe-aici.
Nu. Realist vorbind, să iasă din casă, să cunoască mulţi bărbaţi şi să cântărească cu atenţie şi să-şi înceapă viaţa sexuală cu unul cât de cât tandru căci orice alegere ar face, oricum o să fie greu de tot şi pentru bărbatul care o va deflora.

Nu săriţi cu stupid, mi-am exprimat părerea.

25 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt de parere ca inca nu a gasit persoana care sa o faca sa renunte la virginitate. Nu e nimic rau. Sunt sigur ca atunci cand va intalni marea iubire va fi ceva frumos. Uneori cand faci sex sportiv multa vreme ajungi sa nu mai faci diferenta cu cel pe care il faci cu persoana iubita. Astfel poti rani persoana aceea care ar crede ca doar pentru asta esti cu ea. Cu siguranta va fi ceva frumos.

| Anca a răspuns:

Cristi, ai 32 de ani si esti virgin?

| catthshshshs a răspuns:

Toata stima pentru asta. Eu abia la aproape 21 de ani am decis sa fac pasul asta. Ca fata, pot sa iti zic ca nu ai ce pierde : tu hotarasti cand faci asta si cu cine. Rar astfel de persoane in ziua de azi.

| Dizzydizz a răspuns:

Supersmug
Merita respectsmug

| BRG a răspuns:

Bravo ei, înseamnă că ştie să preţuiască acest dar, cu care nu se va m-ai întîlni, niciodată, adică virginitatea, şi eu sînt virgin, şi am 32 de ani.

| cossmy a răspuns:

E pocaitawinkinglaughing

| bluesky a răspuns:

Eu sunt fata si cred ca merita respect pentru asta, daca este o fata care stie sa se distreze, ca traieste la mazim, care petrece pana in zori, care e frumoasa si multi baieti ar vrea sa fie cu ea; dar ea e tto virgina, atunci tot respectul

... dar... daca e o fata gen tocilara, care sta doar in casa, nu se distreaza, nu neaparat urata si care nu isi traieste viata, atunci zic ca nu e bine si ca ar trebui sa fie genul de fata cum am descris mai sus( sa se distreze etc) Asta nu inseamna ca trebuie sa faza sex doar ca sa nu mai fie virgina si sa nu mai fie criticata, NU
Prima data, cand iti incepi viata sexuala, trebuie sa fie cu persoana iubita, sa te simti cea mai fericata din lume, sa traiesti momentele cu emotii puternice pe care nu le-ai mai simtit.parerea meabig grin

| irina20 a răspuns:

Nu sunt baiat, dar am o parere buna.Cred ca viata sexuala o poti incepe cand esti pregatita si cand iubesti pe cineva. Un baiat apreciaza mult si isi doreste ca el sa fie primul barbat din viata iubitei lui.

| stresu a răspuns:

Majoritatea si-au inceput viata sexuala sau ar vrea, chiar daca nu recunosc, dar sunt falsi si ceea ce la ei e ok, la altii e mare pacat sau vina. Din punctul meu de vedere, daca o fata nu gaseste pe nimeni cu care sa merite sa isi bata capul mai mult de o saptamana, atunci e ok sa ramana virgina. Daca gaseste pe cineva la care tine si se culca cu el la 19 ani sa zic, e aceeasi fata cu aceleasi valori, cu aceeasi minte. Virginitatea nu te face un om mai bun, dar nici mai rau.
E decizia fiecaruia ce face, atata timp cat nu isi bate joc de propria viata. Spor!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Eu am aproape 21 de ani si inca sunt virgina si nu cred ca e o rusine. Cel putin pentru mine nu. Vreau sa imi pierd virginitatea atunci cand imi doresc si cu persoana pe care o adorwinking nu conteaza varsta atata timp cat iti doresti si esti pregatit/a

| gingasull a răspuns:

Consider ca nu stie ce pierde, cu acesti ani nu se va mai intalni niciodata, iar ea a stat cuminte cu gandul ca-l va gasi pe el Fat-Frumos cu un suflet nobil... greu de gasit asa ceva, daca fata in cauza gandeste astfel... inseamna ca va muri virgina. Fiecare perioada a vietii trebuie traita din plin, dar cu cap; daca sta si asteapta nu face nimic altceva decat sa piarda timpu care este ireversibil.

Răspuns utilizator avertizat
| SnicK a răspuns:

Este o parere buna, asta inseamna ca nu e tar*fa infecta sau curva happy cam tot una, care este in calduri si se **** cu prietenu...
In concluzie femeia virgina e matura, cuminte, respectoasa fata de viata ei si mai ales probabil credincioasa.
Acestea merg perfect, daca nu vrei sa ai o familie care se va destrama.

| ina88 a răspuns:

Snick. daca si-ar fi inceput viata sexuala ar fi o tarfa si-o curva? Hmmm... ce gandire aiurea...

| ina88 a răspuns:

Kongeriket imi place ce-ai scris acolo. Cam asa ceva.

| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Am o parere foarte buna despre ea.
Tot respectul pentru ea! Bravo ei.

| emillie a răspuns:

Nu o parere rea, in orice caz.Inseamna ca nu se lasa la toti prostii, si asta e bine...cred.

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Sunt fata dar vreau sa spun ca esti o fata cu capu pe umeri care asteapta sa fie pregatita sau sa gaseasca persoana potrivita. eu mi-am inceput viata sexuala la 15 ani, chiar daca nu regret acest lucru eu cred ca varsta potrivita este peste 18 ani sau la varsta ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo ei... dar daca se gandeste ca sa-si inceapa intr-o zi viata sexuala, sa nu mai astepte prea mult ca, de la o varsta prea inaintata am auzit ca este cam nasol big grin

dar daca doreste sa se calugareasca... mult succes laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respect maxim. Floare rara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Cristi_din_Bucuresti nu iti e jena de tine? Ori nu a vrut niciuna sa o faca cu tine ori esti prea fatalau sa incerci (luati-o ca pe o gluma)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Addelly cea cu poza alb negru la avatar:
Mai sunt multe fete ca tine pe planeta aia de unde vii tu? Tot respectul ai de la mine. Eu am inceput la 21 de ani si regret, pentru ca fata respectiva a fost o panarama si-o perversa pana la urma. Eu nu eram primul la ea. Eram incepator si naiv. Si regret ca mi-am spurcat **** in ea, pentru ca asa s-ar numi pana la urma. eu am 29 ani si nici acum nu mi-am gasit-o pe cea care o doreste sufletu meu. Cica nu exista soarta. Ha! De la o varsta incepi sa crezi si-n asta. Cum au trecut anii, parca mai ieri aveam si eu 21 de ani. Gandeste-te bine inainte sa faci treaba asta. Sper sa fie loz castigator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o parere buna. Din pacate in zilele de azi asa ceva este din ce in ce mai rar. Din fericire, cu cat este mai rar, cu atat este mai pretios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maaa, nu fiti tristi...nimeni nu moare virgin/a...viata ne f**e pe toti! rolling on the floor)