| Angel977 a întrebat:

Baieti, cum ar arata pentru voi fata ideala?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Ponderata din toate punctele de vedere. Sa aiba bunul simt, o gandire matura si un suflet de copil. Oricum, daca o fata care nu poseda aceste caracteristici, iti pica cu tronc, o sa vezi idealuri in defectele ei. Vorbesc din proprie experienta. Degeaba ne creem noi sabloane in creier si alegem dupa ele. E posibil ca ratiunea sufletului sa fie mai puternica, iar atunci ne privam de sabloane, o sa vedem perfectul acolo unde nu este de fapt.
Doresc sa adaug o sintagma care o sa-mi sustina spusele de mai sus, si anume: "Dragostea este oarba!"

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

De preferat blonda!
apoi nu foarte inalta
sa aiba dinti calumea laughing
si sa fie inteligenta!

| foxi a răspuns:

Goala!

| Gigiku a răspuns:

Blonda, cu forme si inteligenta happy
cam greu...

| Jeremy1 a răspuns:

Hai ca dau copy-paste la ce-am mai scris odata la o intrebare de genul asta:

In primul rand as vrea sa fie naturala, si la aspect, si la comportament. Sa fie profunda (in sensul de nesuperficiala), sa fie de incredere, sincera si culta. Sa inteleaga conceptul de egalitate intr-o relatie, ca nimeni nu e seful nimanui. Ah, si sa aiba un aspect placut.

In momentul de fata, cam asa ar trebui sa arate "fata perfecta" pentru mine, desi sunt constient cu nu exista asa ceva (sau poate exista, dar sunt foarte rare).

| myself a răspuns:

Bruneta, cu forme buunehappy... dinti calumea...si sa aiba niste iteligentahappy

| Daviiiiiid a răspuns:

Blonda, ochi albastrii nu prea inalta cu balcoane si portbagaje laughing si inteligenta frumoasa.

| Anonim_1434 a răspuns:

Bruneta ochi caprui. cfund bombat...balcoane.rotundebig grin amuzanta desteapta iubitoare. intru cuv BUNA=p~

| pauza a răspuns:

Satena, corp frumos fara fite si cu ceva creier :d

| ionutz93 a răspuns:

Bruneta sa aiba o talie frumoasa.sa aiba fund frumos ...si celelante sa fiba frumoase...*(ochii, siniipicioarele )sa fiba nantuta//sper ca oi gasi astfel de fata si sa nu fie proasta la carte cit de putin dar sa invete

| cssmirel a răspuns:

Eu as vrea sa ma inteleg cu ea... doar atatlaughing