| Freky229 a întrebat:

Bun, deci sunt fata dar sunt nelamurita cu ceva chestii la baieti.
Care e diferenta dintre masturbare si "l.ba"?
Am vazut pe internet, copii de 12-13 ani care se masturbeaza dar nu au sperma.
Masturbarea la baieti nu e sa iti freci penisul si sa ejacuezi? Dar piticii astia cum fac cu putulica lor?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. Niciuna;
2. Corect. Nu e nevoie de spermă ca să te poți masturba. Poți s-o faci și la 5, și la 95 de ani.
3. Nu neapărat, dacă nu ai și gonadele suficient dezvoltate. Dar senzația de plăcere și orgasmul nu are nevoie și de ejaculare pentru a exista.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cele 2 cuvinte, formulari reprezinta una si aceeasi operatiune insa prima este spusa intr-un limbaj mai elevat, fiind sinonimcu autosatisfacerea. L@ba este spus oarecum mai vulgar, sau oarecum in jargonde mahala. La baieti organele de reproducere sexuala adica; vezicula seminala, prostata si gonadele/testiculele incep sa produca sperma doar in momentul maturizarii lor ceea ce se produce de obicei in jurul varstei de 14 ani. Placerea si senzatiile care se produc sunt provocate de frecarea penisului in timpul masturbarii si apar chiar daca nu se produce si o ejaculare de sperma. Este intr-o oarecare masura asa denumita activitate de frecare a penisului..."la rece". big grin

| vocea a răspuns:

Masturbarea este acelasi lucru cu **** dar se foloseste prima varianta deoarece da mai bine la vocabular.

| Vali1234gahavjygjaka a răspuns:

E același lucru.
La 12-13 ani sigur un băiat are sperma, poate mai mic, dar oricum, poți să te masturbezi si fara sa nu ai sperma, tot simți placere.

| OmulTalentat a răspuns:

Masturbare e termenul general (aplicat la ambele sexe), l.ba e numai la baieti. Ei nu au sperma deoarece abia au intrat la pubertate si organismul inca nu a produs.

| cikone a răspuns:

Masturbarea este termenul medical,**** termenul popular.

Sperma poate sa apara si pe la 15 ani la unii baieti.

| Eclips3 a răspuns:

Au orgasme, dar nu are ce sa le curga

| Stoica_Andrei_1999 a răspuns:

E cam aceeasi chestie.Se simte la fel dar s-ar putea ca pe tine sa te doara.Dar te obisnuiesti