| Alealexandraaaa122017 a întrebat:

Buna, acum 3 zile am stat cu prietenul meu in masina la el.
Ne-am cam incins si am inceput sa ne "jucam",vaginul meu nu a avut contact cu penisul lui si sunt virgina, dar cand se "juca" cu penisul a cazut foarte putin lichid seminal prin zona vaginului meu.Nu am dat mare importanta atunci, dar cand am ajuns acasa incepuse sa ma doara burta.Si acum am observat ca mi-a aparut o mica umflatura cat un cos pe vagin, am incercat sa in storc dar nu am reusit...si vaginul meu este foarte umflat...sunt foarte ingrijorata, nu stiu ce se intampla, am doar 16 ani

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Stai linistita fiindca NU s-a intamplat nimic rau, sau care sa te ingrijoreze, ori ceva de luat in seama. Tumefierea vulvei adica a zonei din jurul vaginului, si starea de discomfort si de durere se datoreaza cel mai probabil faptului ca masturbarea a fost mai intensa, brutala, violenta si posibil ''putin'' mai...indelungata. Astfel ca in mod sigur totul se datoreaza pur si simplu starii PARANOICE irationale care s-a instalat in mintea ta, insa cu totul inutil. Aplica comprese umede cu apa rece sau infuzie de ceai de musetel peste labii si clitoris pentru a ''calma'' senzatia de durere. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Ether a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la o consultatie la un medic ginecolog. Pot sa existe mai multe cauze, de la o infectie primita de la el, la o simpla iritatie. Doar medicul poate sa iti spuna asta, noi nu. De asemenea, trebuie sa iti faci si un test de sarcina, doar asa ca sa stai linistita.