| anonim_4396 a întrebat:

acum aproximativ un an am fost împreună cu un băiat (îl notez cu "X"), a fost primul băiat cu care am făcut dragoste/sex (fiecare cum vrea sa ii zica), nu mai sunt cu acel băiat, acum sunt cu altcineva de câteva luni. Stand împreună în pat ne uitam la televizor, sărutându-ne am trecut la dezbaracat eu rămânând în sutien și boxeri, iar el doar în boxeri, începuse să mă sărute pe corp... (nu intru mai mult în detalii, nu are sens) începusem să mă excit putin, dar nu am putut sa continui gândul meu zburând direct la X și i-am zis sa se oprească ca nu pot sa continui, el nu a zis nimic (probabil crezând că sunt înca virgina am avut oarecum discuții cu el despre sex, dar niciodată nu m-a întrebat dacă mai sunt sau nu, când începem subiectul îmi zicea doar ca o sa ma aștepte până când o să vreau eu asta iar după încercând să îl schimbe ), problema e ca nu știu ce să fac, cred ca încă mai am sentimente pentru X și de-asta nu am putut sa trec mai departe cu actualul. Ma gândeam să îl sun sa vorbesc cu el poate chiar să ne vedem. Voi ce sfaturi îmi dati?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

E ceva firesc pentru fete să rămână „agățate" de „primul". De aia și sunt preferate virginele atunci când un băiat dorește o iubită cu care să rămână până la adânci (sau nu) bătrâneți.
Sfatul meu este să treci peste și să ignori flash-back-urile din memorie - îți vor fi veșnic o frână dacă nu le ții în frâu!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa stii ca una e sa faci sex si alta e sa faci dragoste,tu simti ceva emotional pentru acel baiat si asta cred ca tea oprit pur simplu mintea ta vrea sa faci dragoste cu persoana iubita nu sex,acel baiat te-a inselat cu fosta pentru ca si el simte ceva pentru aia, asta daca nu badboys si o face cu toate fetele, ca sfat iesi din relatia asta ai discuta cu el la varsta lui imi imaginez cata maturitate are el in cap, sunteti imaturi iar el se comporta ok conform varstei lui ca doar nu o sa se insoare cu tine, multa bafta

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca o relatie odata rupta se mai poate inoda si merge din nou ca inainte. Cred ca te imbeti singura cu apa, relatia cu X nu mai exista, indiferent cat iti doresti tu sa existe. Dupa ce v-ati despartit, este normal sa aveti amintiri unul despre celalalta si sa va doara, dar face parte din procesul de vindecare si dureaza ceva vreme pana trece.

| justanotheruser99 a răspuns:

Daca mai simti ceva pentru X, vorbeste cu el, rezolva situatia asta, nu ii da sperante false actualului.

| anonim_4396 explică (pentru justanotheruser99):

O sa îl sun poate o sa vrea sa ne vedem, dar nu știu ce as putea sa îi spun, o sa fie cam ciudat ca vorbesc cu fostul despre actualul si ce sa întâmplat.

| seth2016 a răspuns:

Pai mergi la X. Lasa-l pe Y sau eventual combina-l cu Z. Daca nu iese ceva incearca sa-l combini pe Z cu X si intoarce-te la Y. Sau invers. Rezultatul poate fi acelasi. Nu stiu de ce iti pui atatea intrebari happy. In final verificati-va toti de BTS si o luati de la capat. Daca introduci o noua variabila ar putea deveni mai periculos.

| anonim_4396 explică (pentru seth2016):

Am pus întrebarea doar pentru a primi cateva sfaturi și de la persoane care nu ma cunosc. Nu știu dacă mai simt ceva pentru X. După ce o sa vorbesc cu el poate o sa îmi dau seama. Am cerut părerea și la câteva prietene apropiate dar nu mi-a plăcut răspunsul lor spunând că ar trebui sa o fac cu actualul indiferent de ce îmi e în gând, ca mi-a venit în minte prima data m-am am făcut-o doar pentru ca a fost ceva special pentru mine și că așa îmi poate veni în minte asta indiferent de numărul băieților cu care o fac

| Dorotheea21 a răspuns:

Ti-ai inceput viata sexuala cu un idiot care te-a parasit pentru o fosta iar tu mai ai inca sentimente pentru acel idiot.
Vrei de la noi sa-ti spunem sa uiti de idiot? laughing
Vad ca esti pe o cale si mai buna. Vrei sa te intalnesti cu fostul, ca sa-ti dea binecuvantarea sa te poti culca cu actualul. rolling on the floor
Aveau dreptate medievalii cu centurile de castitate. La 25 de ani le-as scoate de pe voi.
Si acum raspunde-mi: "Tu esti proasta, eu sunt aia desteapta! Ma duc la fostul, sa vad daca ma mai vrea, pe langa fosta pentru care m-a lasat!"
rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Așta te crede o sfîntă, cînd colo ce sa vezi, tu ai fost deja dezvirginată de altul, spune i si lui asta, te joci asa aiurea cu sentimentele lui, păi de ce a ti m ai trecut la pasul urmator sexul daca tie i ti stă mintea la fostul, imaturo. Rezolvă odată situatia asta, nu il m ai tine si pe ăsta incurcat, eu cred ca tu habar nu ai ce vrei, de ce te ai despărtit de ăla? Si daca m ai ti la fostul, de ce l ai acceptat pe ăsta? Aiurită esti dragă, zăpăcito, i ti bati joc tu de fapt.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa îl rănesc sau sa îi fac vreun rău actualului, îl iubesc foarte mult, eu nici măcar nu m-am mai gândit la fostul prieten doar ca atunci pe moment mi-a venit în gând prima data când am făcut-o. Motivul pentru care ne-am despartit nu cred ca are importanta dar dacă totuși ai intrat ne-am despărțit pentru ca el vorbea cu alta fata (mai pe scurt ma înșela de câteva săptămâni cu o fosta prietena de a lui)