| Ionozec20 a întrebat:

Buna, am aflat ca iubitul meu iar a vorbit cu o alta fata la un banchet si probabil s-a intamplat mai mult de atat. Faza este ca nu e prima oara cand se intampla...Nu pot sa mai am incredere si am tot felul de ganduri. Credeti ca tine vreun pic la mine? Noi suntem bine in general dar de ce mi-ar face asta? Chiar toti baietii insala?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Sunteti mici si necopti. Se intampla si nu trebuie sa pui la suflet. Sigur ca tie iti pare un dezastru, dar in realitate e nimic. Astea-s specifice varstei tinere, nu ai cum sa eviti asta.
Ce trebuie facut? Treci mai departe. Renunti sau nu la el, asta e decizia ta.
Roaga-te la Cel de Sus sa-ti dea intelepciune.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e prima oara cand vorbeste cu fete? Nu are voie sa vorbeasca decat cu baieti?

| Plato a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca prin "vorbit" se referea la flirt, nu la simplul dialog.

| RAY a răspuns:

Ce varste aveti?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu mi se pare relevant, inselatul e tot inselat, la fel de mizerabil.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Voi nu intelegi ca maturizarea este un proces, nimeni nu se naste matur, doar prin experiente o dobandim, el poate are 14 ani,o dorinta puternica sexuala,nu e asexual,desi ce rau face,nu vad nimic rau in asta,ba chiar e foarte sa vorbesti cu mai multe nu sa stai ca un catelus dupa una, fetele aprecieaza baieti populari nu timizi, pampalai, papa lapte, asociali

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Fetele depravate apreciaza baietii despre care imi vorbesti. Nu toti vrem depravate.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu tine deloc la tine, daca profita de altele imediat cum scapa din bratele tale.
Nu toti baietii inseala, doar curvarii!

| Plato a răspuns:

Te asigur ca nu toti baietii insala. Cred ca nu tine la tine absolut deloc, trebuie sa fii foarte naiba sa mai crezi in el. Din pacate, naivitatea in randurile fetelor e foarte raspandita, cred ca din cauza acestei gandiri: "toti barbatii insala, nu e o tragedie ca mi s-a intamplat si mie:". E total eronat, cand un barbat te iubeste o refuza si pe Jeniffer Lopez (un exemplu oarecare), de fapt nici macar nu o vede. Inca o chestie, 99% din badboys insala; daca tu salivezi la "baieti rai" trebuie sa accepti situatia ca vei fi pentru el un obiect usor de inlocuit. Barbatii care te iubesc si respecta nu prea ii găsești morti de beti in cluburi, la majorate etc. Dar baietii cuminti nu-ti ajung tie la nas, nu? E doar o presupunere, poate gresesc, desi e putin probabil. Cum iti asterni asa dormi, bafta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De ce mai e iubitul tau?

| ibaal a răspuns:

Baietii poate vor mai insela,dar,un barbat adevarat,niciodata!
Personal nu cred in prea multe sanse date,mai ales mincinosilor!
Din moment ce stii cu siguranta ca te-a inselat,ori ierti (nu recomand) si nu mai pomenesti de asta, ori il lasi, cel mai bine, mergi mai departe, meriti sa fii respectata!

| DorelExpertu a răspuns:

Credeti ca tine vreun pic la mine?
-Nu, nu tine!
Noi suntem bine in general dar de ce mi ar face asta?
-Pentru ca nu tine la tine.
Chiar toti baietii insala?
-Doar aia care nu tin la partenerele lor.

| eugeniu2020 a răspuns:

Daca stii ca te-a inselat, de ce mai esti cu el? esti proasta rau daca continui sa fii cu el dupa asta.
el tine la tine, la pasarica ta mai mult.
si nu, nu toti baietii inseala, doar al tau fiindca te are proasta

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Vaza intai sa ai dovezi ca o face si ca vorbeste cu altele.
La mine veneau o groaza de fete, invidioasa, sa imi spuna ca iubitul ma inseala.
Daca e adevarat ca vorbeste cu altele, stii ce ar trebui sa faci.
Nu toti inseala, doar trebuie sa stii sa te uiti la cei care NU o fac. Multe fete au tendinta sa se uite catre biaetii aceia mai golanasi care au o sansa mare sa insele.

| HHTR a răspuns:

Pai prima data trebuie sa ai Dovezi cum ca te-ar fi înșelat, nu încerca sa bănuiești pentru ca nu va merge, e normal sa vorbească și cu altele dar nu sa se dea la ele sau sa filtreze. O relație se bazează pe încredere, sinceritate și adevăr, nu e bine sa gândești in locul lui. cel mai bine il intrebi dacă mai simte ceva pentru tine și dacă te întreabă de ce spui asta, răspundeți cu sinceritate spune-i ca l-ai văzut la bal cu alta fata și etc. dacă neagă ca nu sa întâmplat mai mult decât sa vorbească cu fata aia atunci ar fi bine sa il crezi, dar dacă tace și nu încearcă sa nege e clar ca nu mai simte nimic pentru tine. eu am patit așa si am hotărât sa ne despărțit pentru ca intr-o relație trebuie doi oameni sa se iubească reciproc nu doar unul, ma rog in fine bafta