| geogi a întrebat:

Buna am nevoie de mare ajutor din partea voastra unii stiti despre povestea mea cu fostul meu prietenul am fost 2 ani impreuna acum ne-am despartit el are prietena in fine dar noi ne-am mai intalnit in ultimele 4 saptamani cam des si mi-a spus ca ma iubeste dar nu poate sa renunte la ea ca si pe ea o iubeste si a ramas ca tinem legatura si ne mai intalnim insa el nu ma mai sunat niciodata de atunci numa daca il apelam eu si el ma apela inapoi si atunci tot eu il sunam si i-am spus duminica ca el de ce nu ma cauta si mi-a raspuns din cauza ca nu are timp as vrea sa ii trimit un mesaj in care sa ii spun ca m-am saturat de situatia asta dar nu stiu cum sa formulez chiar nu am nici o idee as vrea sa ii spun ca ori ma cauta si el ori nu stiu ma puteti ajuta va rog?

5 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Scumpo, mi se pare ca baiatul pe care il iubesti e genul de tip care umbla la doua maini! Chiar iti place sa imparti ceea ce normal ar trebui sa fie doar al tau? Gandeste-te ca lupul isi schimba blana, dar naravul ba! Concluzia? Daca prin absurd, renunta la prietena cu care este acum ( P. S.: nu mi se pare corect nici ceea ce faci tu acum, mai mult il provoci, daca stii ca e cu alta, nu incerca sa-l mai intarati, mai bine evita-l! Si-asa nu te merita!), se va impaca cu tine, isi va da seama ca esti slaba de ingeri in ceea ce priveste dragostea si va crede ca poate obtine oricand o a doua sansa de la tine, asa ca te va insela cat de mult va putea. Doar afirm, nu-l cunosc ca sa ma pronunt, e parerea mea. Decizia o ai tu. Trebuie doar sa-ti pui in ordine gandurile. Barbati exista destui!

| VodkaCoca a răspuns:

Eu nu cred ca poti sa ai acceasi sentimente pentru 2 persoane, e mereu o diferenta mica/mare din careiti dai seama ca pe unu/a dintre ele tii s'au iubesti mai mult, eu zic sa ii spui ca atunci cand alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunul, nu ii trimite nici un mesaj, variantele sunt 2, ori il lasi sa mearga pe drumul lui pentru ca daca te iubea cu adevarat ar fi incercat sa se indeparteze de acea fata s'au cu alte scuze ar fi lasat-o, nu ii spunea exact ca se impaca cu fosta lui dar gasea alte motive, gen ca vrea o pauza ca nu se simte gata pentru o rel serioasa din nou s'au chestii de genu, si sincer tie ti'ar place sa stai cu un baiat si el sa se vada cu fosta lui? Te'ai pus putin in locul la fata aia thinking oricum si a 2'a varianta e te mai vezi odata cu el si ii spui tot ce ai pe suflet ca prin mesaje s'au la telefon nu prea e bine. Una e fata'n fata si una intr'un mesaj, si ii spui tot ce simti si el daca cu adevarat te'ar mai iubi ar renunta la fata aia ca totusi voi ati stat 2 ani impreuna dar nu ai specificat de cat sta cu fata aia. happy

| geogi explică:

Mda mersi m-am grabit cand am scris intrebare da ce conteaza dai si tu raspunsuri anonime ori cum nu ma scuz in fata ta

| Anna_5295 a răspuns:

Sincer...vezi-ti de viata ta! pe aman2 el incearca sa va pacaleasca tongue
daca te iubea cu adevarat nu te lasa de prima data!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Învaţă să scrii româneşte pentru că EŞTI VARZĂ!