| MyTzZy a întrebat:

Am nevoie de un raspuns URGENT! Deci am adaugat pe facebook un coleg de'al prietenei mele. Mie imi cam place de el, dar mi-e rusine sa vb cu el. Nu ne cunoastem personal, adica m'a vazut doar odata anul trecut si pe la scoala. Azi este ziua lui(nu am Id'ul lui) si as vrea sa'i dau un msg pe facebook pe wall. Dar mi-e rusine, sincer nu stiu de ce. Eu sunt mai timida de felul meu. Imi puteti spune ce sa fac ca sa scap de timiditate sa vb cu el. Trebuie sa adaug ca stie sa cante la chiatra ffff bine... iar eu iau cursuri de pe net si nu prea inteleg asa ca as vrea sa vb cu el sa ma ajute dar am aceeasi problema ca mai sus:TIMIDITATEAsigh
Multumeschappy! fundita+vot!

Răspuns Câştigător
| buburuza2 a răspuns:

Heii big hug scummmpa :X

Decii 1 si eu is super timidda laughing 2 nu conteazza lasa-i un mesaj pe facebook poate asa va apropiatii happy daca te cunoste macar din vedere sa vezii ca iti va multumi, si 3 CU TIMIDITATEA NU FACI NIMICCCC! mi sa demonstrat de atatea orii in viata ca timiditatea mea ma lasa fara sperantta dar usor usor potii sa scapii de eawinking || Fa rost de ID luii de la prietena tta :X poatte til va dawinking sau vezii cum facii e mai greu la inceput dar sa vezii ca dupa un timp daca scapii de timiditate potii sa aii sanse cu elbatting eyelashes || funndda?puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| hotx a răspuns:

Nu trebuie sa te lasi infranta de timiditate sau rusine, e un lucru normal prin care trec toti la inceputul relatiilor. Nu trebuie decat sa intri in vorba cu el despre subiecte banale, eventual sa-i ceri niste sfaturi. Daca totul decurge cum trebuie puteti stabili si o intalnire face to face intr-un parc sau la un suc. Mult succes, Simona - http://HotX.ro

| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

Deci in primul rand timiditatea pleaca "exersand" (Nu de alta dar si eu am fost super timid la primele 3 prietene dupa care relaxo) in al doilea rand incearca sa iti exprimi sentimentele cumva fata de el si daca tot stie sa cnte la chitara spune-i sa iti cante ceva happy poate prea un gest romantic laughing Succestongue :*

| tsunade a răspuns:

Mytzzyca sa spun sincer si eu sunt cam timida cand vine vorba de baiatul pe care il plac. daca il placi asa mult dar esti prea timida sa vorbesti cu el incearca sa iti faci curaj sa vorbesti cu el despre ceva. adica incearca sa vorbesti cu el pe facebook sau cerei id-ul si da la o parte timiditatea pentru ca daca il placi dar esti prea timida sa i spui sau sa vorbesti cu el nu se va intampla nimic si nu vei realiza ce iti doresti. crede-ma pentru ca si eu trec prin asta si incerc sa trec peste problema asta: timiditatea.
Sper sa te ajute raspunsul meuhappy