| Eu4EverX a întrebat:

am o intrebere mai mult pentru baieti ...am avut un prieten care era mai mare decat mine cu 3 ani adica avea 17 ani...am avut o reletie foarte frumoasa si ne iubeam foarte mult (si el ma iubea deoarece mi-a demonstrat lucrul acesta) pana intr-o zi cand mi-a spus ca vrea sa ne despartim spunand un motiv banal ca cica ii prea suparacioasa dar am aflat de la un ff bun prieten de al lui ca s-a despartit de mine deoarece sunt prea mica pentru el (dar sunt destul de dezvoltata si chiar sunt matura). Intr-o seara intr-un club a incercat un baiat de acolo sa ma combine... dar cand a aflat ca am doar 14 ani... a lasat-o baltastraight face.nu inteleg care este problema e asa mare diferenta de 3 ani? va rog sa ma lamuriti si pe mine ( app inca il mai iubesc pe fostul:-

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, diferenta de 3 ani e foarte mare la varsta voastra. In plus, baietii nu vor fete de 14 ani, fiindca normal ar fi ca o fata de 14 ani sa nu umble prin cubluri, sa nu stea cu baieti. Si atunci, un baiat de 17 ani se gandeste asa: are 14 ani si e in club, nu-i deloc timida, accepta sa stea cu un barbat. Pai daca de la varsta asta a inceput, inseamna ca fata nu-i deloc cuminte si eu n-am motive sa ma incurc cu una de genul asta.

| monyk a răspuns:

Buna, eu una nu cred ca conteaza varsta atata timp cat exista iubire, daca a actionat astfel din cauza varstei inseamna ori ca nu te-a iubit si a inventat aceasta scuza ori s-a lasat influentat de prieteni care zic poate ca esti prea mica, si intre mine si fostul prieten a fost o diferenta de 5 ani, eu avand 16 iar el 21 dar asta nu conteaza sincer...

| Linda a răspuns:

Astepta pana la liceu parerea mea. Deocamdata prioritatea ta ar fi bine sa fie intrarea la un liceu, finalizare cu bine a clasei VIII-a.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu e un numar mare 3 dar intre un baiat de liceu si cu o fata de gimnaziu nu merge.Baietii care aleg fete din astea sti de ce le aleg macar? Banuiesc ca nu.Si eu am 14 ani, dar eu stiu de fratele meu care are21 si mie mi-a zis ca sunt golani de liceu care nu pot cuceri fete de varsta lor, bine nu toti.Intelege.

| oz a răspuns:

Eu spun ca intre 14 si 17 ani este o diferenta mare... dar in acelasi timp intre 17 si 20 nu cred ca este o diferenta mare.

| Ruxyana a răspuns:

hee hee
cred ca el nu te iubea...si nu era ce cautai.happy
cred ca vroia mai mult de la tine...winking
orice tiar fii spus sa nu-i dai mai mult(adica sa intretii relatii sexuale cu elhee hee...banuiesc ca despre asta era vorba:S)
nu este pentru tine...las k va veni altul care va stii sa pretuiascawinking
:X:X:X...nu te mai gandii la ala...acum gandeste-te la scoala...este cea mai importanta
baftaa:X:X:*:*

| Bianca_4346 a răspuns:

Mhay.eu am 15.si nu stiu dc un baiat ar face asa ceva...straight facemie nu mi s-a intamplat.cand aveam 14 am fost cu unu de 17 dar am incheiat relatia pentru ca nu mergea...nu ca as fi fost prea micahappystai linistita...cauta si u deastia mai micihappy

| BabyRosse a răspuns:

Sunt fata dar iti pot spune ca asa sunt unii baietii nai ce sa le faci ii intereseaza ce spun prietenii lor.

| byabb a răspuns:

Lool. eu in octombrie fac 15 ani si am fost cu un tip de 22 de ani. adevarul e ca ma placea foarte mult si d`asta sa komb q mine... numai ca eu tineam la fotul si l`am lasat pe el. acum sunt q un tip de 19 ani si relatsia noastra e de vreo 4 luni. dar adevarul e ca i-am oferit ce a avut nevoie. altfel nu cred ca puteam sa il fac sa ma iubeascabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
... ești matură la 14 ani?
Ești minoră, asta nu înțelegi. Ei vor poate aventuri pasagere și nu vor complicații cu minore, poliție, privare de libertate, etc.
Tu îți vezi de școală, ea trebuie pe primul loc în viața acum și activitățile extrașcolare, iar cât privește băieții mai așteaptă până la 18 ani și numai atunci poți spune că ești un pic matură.
Spor la învățat.
Pa, pa.

| acmilan a răspuns:

Si la mine este diferenta de 3 aniwinking eu am 18 si ea 15happy varsta nu conteazawinking insa alegeti baiati care sa tina la tine... esti prea mica pentru a le oferi placeri...