| Burdcipol a întrebat:

Buna, am o problema destul de gravă din punctul meu de vedere, nu mi-a mai venit menstruația de 2 luni, am avut contact sexual protejat și de câteva ori (putine) neprotejat dar de scurta durata (câteva minute). nu sunt sigura dacă acesta este motivul dar eu sunt și o persoana foarte stresată deci habar n am, dacă m ați putea ajuta cu un sfat l as primi cu caldura, mulțumesc!

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ingrijorarea ta se rezolva extrem de simplu si cu maxima precizie. Trebuie doar sa faci un test de sarcina, exact asa cum este prezentat de medicul ginecolog Laurentiu Craciunas in urmatorul video/film educational :
Test de SarcinaTest de Sarcina
PREZENTARE TESTARE DE SARCINA EFECTUATA PE BAZA URINEI
https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
In functie de rezultatul obtinut vei sti 100% sigur daca esti sau nu insarcinata. Multa sanatate!

| Burdcipol explică (pentru corbulalbrosu):

Am făcut unul deja și a ieșit negativ (greșeala mea ca nu am menționat), însă tot nu o sa ma simt confortabil doar cu acesta pana nu revine menstruația

Răspuns utilizator avertizat
| anarosca78 a răspuns:

Nu cred că ești însărcinată dacă ai facut testul corect, dupa 21 de zile de la contactul sexual si a iesit negativ, pentru siguranța mai fa un test, daca si acesta e negativ probabil e vorba de o întârziere mai gravă, poti merge la un ginecolog.

| Mihaela2023 a răspuns:

Doar un test de sarcină îți poate dă răspunsul. Altfel nu ai de unde să sti

| Burdcipol explică:

Nu am venit aici sa ma plâng ca fac sex in loc sa învăț, nu știți cum îmi merge mie situația școlară. Dacă ați venit aici sa comentați fără rost, abțineți va. Am venit aici sa ma informez in legătura cu asta nu sa ma jigniți anonimat. Toți facem greșeli dar trebuie sa le și reparam. Multumesc