| anastasia0606 a întrebat:

Am o relatie de 4 ani, la inceputul relatiei mama lui nu a fost de acord dar in atatia ani sa obisnuit si a renuntat la idee(tatal lui a decedat acum 5 ani). La inceputul luni am fost plecati intr-o mica calatorie cu mai muti prieteni(si cu sora lui. e mult mai mare ca el, ea find casatorita)eu din pacate am avut o iesire necontrolata find si ea de fata(noi intelegandune foarte bine)dupa venirea acasa prietenul meu a ramas la ea pentru cateva zile.In noaptea aceea primind un msj de la ea ca ia citit mesajele si ca ii vorbesc foarte urat.Eu si cu prietenul meu am lamurit situatia si mergand mai departe.De aici incep problemele. El stand la ea au fost tot felul de discuti, eu m-am suparta si i-am spus ca trebuie sa ia atitudine si sa-i spuna Stop, bineinteles ca nu a vrut si am continuat asa, el s-a schimbat enorm deja nu il mai recunosc.In familia lui facandu-se tot felul de discuti(ca am bagat intrigi intre membri familiei lui). Am zis sa fie bine si i-am dat msj lu sora lui si i-am spus ca tot ce a fost am luat ca pe un sfat in schimb ea mi-a raspuns cu uffffffffff. ca nu sunt buna pentru el, ca merita ceva mai bun, ca ii gaseste alta etc el fara sa ia nici un fel de atitudine. el este sofer si a plecat in cursa dar fara ca intre mine si el sa fie discuti efectiv ne intelegeam bine. Dupa plecarea lui am inceput sa primesc iar mesaje chiar si de amenintare de la sora lui pana in ziua de azi cand m-a sunat si mi-a zis aceleasi lucruri l-am sunat si pe el si mi-a vorbit rece si putin rastit ca tot ce seintampla e din cauza mea si ca daca ascultam de el nu se ajungea aici bla bla blia, eu fiind intr-o situatie mai mult spusa decat disperata plangeam fara ca el sa aiba reactie si chiar spunandu-mi k nu mai are incredere in mine, dar la sfarsit mi-a spus sa ma linistesc si ca ma iubeste. Va rog ajutati-ma ca de aproape o luna nu mai dorm, nu mai stiu ce e aia mancarea si plang intruna. Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

SA-I BAGI UNDEVA SI SA TE LINISTESTI! Nu e normal sa se comporte in ssemenea mod cu tine! Daca era ceva intre voi trebuia doar tu si el sa rezolvati asta, dar daca sunt aceste influiente si el le asculta si le ia in considerare nu ai nici o sansa cu el, iti spun din propie experienta sa stii! A zis ca el merita ceva mult mai bun! Ha! eu zic ca el nu te merita si ca tu sa fii linistita ca vei vedea ca va apare si baiatul care sa te iubeasca si sa te aprecieze asa cum meriti! Ce naiba nu mai suntem in secolul 15 sa te desconsidere asa! Nu te mai necaji, lasa-i sa se tot duca, de ce sa suferi pentru nemernicia lor? Viata e si asa grea de ce sa mai adaugi si tu alte belele pe langa cele care le suportam zi de zi? Mergi inainte si nu mai privi inapoi! Sau ai o discutie foarte serioasa cu el si ii zici sau tu sau sa asculte de sora sau mama lui! Si sa-i zici ca in viata daca va ramane cu tine va trebui sa se detaseze de ele pentru ca tu vei deveni numarul 1 si daca el deja a inceput sa te coboare de acum...e trist! Multa bafta si ai grija de tine!

| anastasia0606 explică (pentru superdorex):

Multumesc mult pentru sfatul tau!

| superdorex a răspuns (pentru anastasia0606):

Cu placere si nu ezita sa imi ceri ajutorul cand ai nevoie da? Experienta vietii pe care o am te va ajuta! Pa si ai grija de tine!

| anastasia0606 explică (pentru superdorex):

Eu traiesc iadul pe pamant, acum cateva minute a sunat maicasa la mine acasa si a inceput sa zica tot felul de lucruri aberante la care nici macar nu a fost de fata ca sa poata vorbi. in fine a zis numai lucruri urate la adresa mea culme e ca a vorbit cu tata si e un om foarte durrr.Sa suparat chipurile nu mi-a reprosat nimic dar ma simt foarte naspa. I-am dat mesaj si lui ca sa ii zic cele intamplate si mi-a zis : ca nu avem nevoie de nimeni. chiar nu stiu ce sa mai fac sunt in foarte mare dilema?( cu prietenul meu o sa am o discutie foarte serioasa cand o sa vina in tara adica peste 3 zile ). Oare ce le-am facut de nu vor sa-mi dea pace sau pus asa pe capul meu? Eu cu ea nu am mai vorbit de foarte mult timp mie nu imi zice nimic personal maicasa.dc? stie ca tati e mai dur si probabil vrea sa imi faca rau?

| superdorex a răspuns (pentru anastasia0606):

Ti-am zis, e momentul sa iei o decizie grea dar folositoare, sa iti continui viata mai departe, nu are rost sa suferi si sa suporti rautatile lor!

| anastasia0606 explică (pentru superdorex):

Buna seara! Maine seara va veni sa avem o discutie in ciuda celor intamplate. Tu ce ma sfatuiesti sa-l intreb? si daca o sa mai fim impreuna ce conditii sa-i pun? Te rog! sunt chiar lipsita de...Multumesc! o seara placuta.

| superdorex a răspuns (pentru anastasia0606):

Sa- i zici ca trebuie sa isi puna ordine in ganduri, si sa se gandeasca bine la ce vrea sa faca in viata sau se detaseaza de cele doua, sau merge pe drumul sau si te iubeste asa cum meriti! Pentru ca nu meriti sa fii terfelita in mod constant de cele doua! De vrea acest lucru e bine de nu sunt o gramada de baieti care abia asteapta sa te aprecieze si sa te iubeasca! Iti tin pumnii! bafta!

9 răspunsuri:
| babybu a răspuns:

Naspa rau treaba...si el de ce isi lasa sora sa se bage? el chiar nu stie ce simte? de ce o lasa sa il influenteze? faptul ca sta la ea acasa nu inseamna ca trebuie sa asculte ce spune ea in privinta fetele.si daca tu nu esti buan pentru el ar trebuie sa il alse pe el sa isi dea seama.parerea mea este ca ar trebui sa ai o discutie f serioasa pentru ca nu sunteti de azi de ieri impreuna. aveti 4 ani si sunteti siguri de sentimentele voastre.tu trebuie sa vb cu el si sa il intrebi daca mai simte ceva pentru tine si daca vrea ca totul sa fie ca inainte. sper ca ti-am fost de ajutor

| anastasia0606 explică:

Va rog vreau si parerea voastra cat mai repede