| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o curiozitate.
De ce barbatii daca au o relatie, mai simt nevoia sa se masturbeze singuri, in afara cazurilor cand ea este la menstruatie sau nu are chef de sex?
Adica nu se poate compara sexul cu o laba nu?
Am auzit cativa spunand si ca, daca s-ar muta impreuna cu iubita, nu ar mai putea face chestia asta. Dar de ce sa o faci, in loc sa faci sex cu iubita ta?

22 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio femeie nu cred ca sta la dispozitia chefului de sex a unui barbat...

| mdc98 a răspuns (pentru suntserios):

Ba eu cred ca sunt femei care vor mai mult sex decat barbatul lor sau femei care nu refuza partidele de sex.

| suntserios a răspuns (pentru mdc98):

Waaaa, femeie care vrea mai mult sex decat barbatul lor... waaaa, suna a basm de Ispirescu. Dar daca exista sunt in minoritate si barbatii lor nu cred ca au obiceiuri masturbationiste

| RAY a răspuns:

Pai daca imi place avocado sa renunt la.mango? Nu vad de ce sa renunti la masturbare, dar nu doar masturbare o dam in exteme iar, toate cu limita

| mihai69 a răspuns:

Masturbarea nu e neapărat un act solitar. Și chiar și așa, nu e echivalent cu un act heterosexual. Sunt oarece diferențe, dintre care cea mai importantă este că masturbarea e... la îndemână oricând! rolling on the floor

| mdc98 a răspuns (pentru mihai69):

De ce spui ca nu este un act solitar?

| mihai69 a răspuns (pentru mdc98):

Simplu: pentru că poți s-o faci și împreună cu altcineva, reciproc sau nu.

| mdc98 a răspuns (pentru mihai69):

Eu ma refeream daca ai iubita, de ce ai face laba? Nu impreuna nu iubita.

| mihai69 a răspuns (pentru mdc98):

Păi cine zice că o faci musai cu ea?!?winking
În fine, la cazul tău concret e valabilă partea aia din primul meu răspuns - pentru că laba e mult mai la îndemână decât iubita. Asta dacă nu o face (cum spui tu) împreună cu ea.

| mdc98 a răspuns (pentru mihai69):

Ai spus ca o poti face impreuna cu cineva, de aceea te-am intrebat de ce ai face-o cu cineva( in cazul asta iubita)

| mihai69 a răspuns (pentru mdc98):

A! De ce aș face-o cu cineva? Păi... simplu: e extraordinar de excitant. Ai încercat vreodată? (bine, trebuie să fii deschis față de sexualitate - mentalitățile mai învechite nu ajută și nu vor putea pricepe unde e plăcerea).

| mdc98 a răspuns (pentru mihai69):

Cum sa o faci cu altcineva daca ai iubita? laughing

| mihai69 a răspuns (pentru mdc98):

Păi stai frate, că nu mai pricep eu acum nimic: ori spui s-o facă cu iubita, ori nu?!?
Până la urmă, ideea e să nu rămâi doar la sex „clasic". Cât despre „altcineva" în afară de iubită, aici e deja altă discuție.

| mdc98 a răspuns (pentru mihai69):

Reciteste intrebarea mea.
Si tu spuneai ca o poti face cu altcineva, nu neaparat cu iubita.
Eu ma refeream strict la o relatie.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru nimportequi):

Pai aici nu poti compara cu masina.
Pentru ca tu ai sentimente fata de iubita ta, deci cum e posibil atunci sa iti doresti alta femeie.
Daca iubesti cu adevarat nu prea ai cum sa vrei pe alta/altul.

Răspuns utilizator avertizat
| cherrybby a răspuns (pentru nimportequi):

Adevărat zici bro...

| SG1995 a răspuns:

Nu știu e tot un fel de descăcare a tensiuni, eu țin minte că după prima partidă m-am masturbat cât avem totul proaspăt în minte.

| Edyy5555 a răspuns:

Noi barbatii suntem lupi singuratici din cand in cand aimtim nevoia sa fim noi cu noi si atat lupoaica ramane la barlog

| AndronieMafia20000000 a răspuns:

Bărbatul poate nu este atras de tine și mai bine se uita la Mia khalifa.Totusi eu cred ca dacă ai face sex de fiecare data când ar avea chef bărbatul ai avea ficatul gaurit

| mdc98 a răspuns (pentru AndronieMafia20000000):

Cum e posibil sa nu mai fie atras? Atunci pentru ce ar mai sta cu mine.
Si tin sa te contrazic pentru ca el nu prea are chef mai mult eu insist cand vine vorba de sex