| anreeadeea15 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare eu fac dragoste cu iubitul meu de vreo 5 luni cand protejati cand neprotejati si pana acum nu a fost nimic totul in regula dar acum a intervenit o problema nu mia mai venit stopul de 2 luni am facut 3 teste si toate sunt negative dar stopul tot nu vine si secretia obisnuita e putin mai galbuie. Se poate ca testele sa dea gres si eu sa fiu insarcinata sau am eu o problema? astept un raspuns :*:*

9 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

S-ar putea as fie o intarziere normala din cauza stresului.
Cati ani ai?

| alecsalecs a răspuns:

Stopul nu a mai venit pentru ca normal sa nu mai vina pentru ca a ramas pe stoplaughingscuza mi ironia dar de ginecolog ai auzit? iti Recomand sa nu mai pui astfel de intrebari aici si du te fuguta la ginecolog! Scuza ma ca sunt atit de dur cu tine dar daca te temi de o sarcina nedorita mai bine este sa fi consultata de un medic ginecolog! Acum sa fim seriosi cine de aici iti poate spune tie daca esti sau nu gravida? Cati ani ai? sunt ferm convins ca esti minora! Daca ai un prieten care te iubeste cu adevarat ar trebui sa te insoteasca la ginecolog si sa fie alaturi de tin intr o astfel de faza Asta daca te iubeste cu adevarat ~~Ia intreaba l te iubeste cu adevarat? Este pregattit sa fie tata?

| Lia09 a răspuns:

Categoric pot da gres! Nu te baza pe ele 100% pentru ca nu tot timpul dau raspunsul corect. Du-te la un ginecolog si el iti va spune adevarul!
Ori ai o dereglare cam urata, ori ai ramas.
Incearca si tu sa faci neprotejat macar in zilele de minima fertilitate, asa mai ai o "siguranta".

Probabil ar fi ceva. la mijloc clar.
Secretia spui ca vine mai galbuie din cauza consumului de cafea tigari si alte chestii daunatoare oboselii etc. [Asta credd]

Menstruatia nu ti-a venit de 2 luni probabil este o schimbare in organismul tau ceva ceva tot este verifica daca ai facut testele intr-adevar corect.
Du-te la ginecolog va avea grija de tine si`ti va spune ce ai.

| ellaaaaaaa a răspuns:

Am patit si eu o data asa..si a fost doar o reglare.
cel mai bine e totusi sa vorbesti cu mama ta, sa mergi la ginecolog

| EANB a răspuns:

Du-te la ginecolog! si ar fi bine sa o faci cat mai rapid pentru ca daca esti insarcinata si nu sti cine stie ce pateste copilul(se poate naste cu tot felul de boli). si daca afli ca esti ar fi bine sa-i zici iubitului tau. adica asa s-a intamplat si cu mama mea si ei s-au casatorit cand au facut si botezul(fratelui meu mai mare) dar tu cati ani ai?

| EANB a răspuns:

15-16 ani (anreeadeea15)!? daca ai vreo 15( macar daca avei 18)ani si crezi ca esti insarcinata ar trebui sa-i spui mamei tale pentru ca (nu-ti recomand sa faci asta dar daca ai vreo 15 ani...) poti scapa de sarcina cumva dar nu stiu cum

| eugabri a răspuns:

Cel mai bine du-te la un ginecolog