| Andreea_9978 a întrebat:

am si eu o problema minora. prietenul meu de obicei cand e cu gasca lui e mai distant fata de mine. si atunci m-am gandit sa fac si eu la fel, sa par mai indiferenta. credeti ca gresesc? funda pentru raspunsul cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| Puffulets ♥ a răspuns:

Am trecut printr-o problema asemanatoare acum vreo 3 zile.
Am fost indiferenta si a dracului de incapatanata. " scuze de expresie". Si el incepuse sa se sature de comportamentul meu. Ma intreba tot timpul "ce ai?" apoi ma pupa si eu ii spuneam sa ma lase in pace. Si el s-a comportat cu mine cum ma comportam eu cu el. A fost groaznic. Apoi dupa ce s-a plictisit sa joace teatru mi-a spus " I-a zi, iti place sa fi platita cu aceeasi moneda"? Eu: "Nu, iarta-ma" El:" Te iert pentru ca te iubesc, dar ti-am facut asta ca sa vezi cum m-am simtit eu".

Pai baietii cand sunt in preajma mai multor persoane nu arata prea mult interes fata de tine. Asa sunt ei. Succes!:*

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Evident că greşeşti! Cea mai bună soluţie este comunicarea! De altfel comunicarea este motorul oricărei relaţii.
Desigur, o să ţi se spună aici (aşa cum deja au sărit toate "expertele de 14 ani") că indiferenţa rezolvă multe şi bla bla bla... STUPID!
Eşti indiferentă? Înseamnă că nu mai vrei nimic de la/cu el! E simplu!
Comunicaţi oameni buni! În cel mai fericit caz nu se va întâmpla nimic, în cel mai rău caz indiferenţa ta îl va supăra şi te va trimite la plimbare definitiv căci cui îi place să stea cu una de nu-l bagă în seamă?!
Nu stă cu gaşca, stă cu tine. Cu ăia stă din când în când. Cu tine are tot timpul să fie tandru, cu ăia cine ştie când se mai vede.
Aşa sunteţi multe fătuci, aveţi senzaţia că meritaţi ca băieţii să renunţe la prietenii de-o viaţă pentru voi. Crede-mă pe cuvânt că asta nu se va întâmpla nici dacă o să aveţi 20 de ani de relaţie!
Şi-n plus, eu dacă ies cu prietenii m-ar deranja ca unul să stea numa' cu femei-sa şi atât. Şi eu dacă o iau pe prietena mea când mă văd cu prietenii stăm toţi la "hăhăială" şi nu sunt chiar deloc tandru cu ea că doar cu ea mai am timp să mai stau dar pe oamenii ăia cine ştie când îi mai văd.
Salut!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Toate patim asta, mai mult sau mai putin, dar asta nu inseamna ca nu te iubeste!
@kongeriket are dreptate, asculta-l pe el ca e mai marehee hee

Cu indiferenta n-o sa primesti decat indiferenta!

| alleecsandra a răspuns:

Faci bine! ii arati cu te simti cand esti dat deopartewinking

| deeeeeeaaa a răspuns:

Nuh... e ff bine. pentru ca el cand e cu prietenii. uita de tine"" intre ghilimele. si de aceea merita acelai comportament din partea tah :X:X

| Spufff :x a răspuns:

Nu o sa regreti.hee hee o sa te simti tu mai bine. si el mai naspa. dar sa nu inrautatesti situatia facandu`i la fel love struck

| RoxannaST a răspuns:

Nu chiar... dar asa nu ajungeti nicaieri. Incearca sa discuti cu el despre asta. Spune-i ca te deranjeaza si incearca sa-l faci sa se schimbe...

| Puffulets ♥ a răspuns:

Apoi si el* scuze!:* graba strica treabablushing

| Liviu3478 a răspuns:

Ai facut bine :
1) Intotdeauna cu gasca nu trebuie sa fiti cum sundeti de obicei pentru ca ei s-ar simti in plus.
2) Ai facut bine pentru ca i-ai raspuns cu aceeasi moneda si el cred ca s-a simtit ca unul din gasca adica fara sa fii u aproape de el si numai cu el.

| Nata_9789 a răspuns:

Sigur ca gresesti, tu in loc sa il aduci pe calea cea dreapta, si sa ii explici sau macar sa il intrebi care e cauza tu mai tare il sustii. Explicai ca acest lucru iti displace, si daca te iubeste sau macar tine la tine, atunci va tine cont si pe viitor sa se corecteze. Fiti deskise cu prietenii vostri fetelor!

| guardyan79 a răspuns:

Buna Andreea eu cred ca nu gresesti asa poti sa il pui si pe el in situatia ta si ai sa ii vezi reactia. sa stii ca indiferenta doare mai tare de cat o vorba rea. daca nu are nici o reactie cred ca cel mai bine e sa il lasi cu prietenii lui si tu trebuie sa-ti gasesti pe altcineva care stie sa e aprecieze tot timpul nu numai atunci cand are chef

| secret_2443 a răspuns:

Nu ai dc sa gresesti. asa o sa vada si el cum te simti tu cand e el cu gasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci bine asa ii arati ca greseste ceea ce face