| anonim_4396 a întrebat:

Am visat aseara ca eram la baiatul de care imi place si eu i-am zis ca il plac, iar el m-a luat in brate si mi-a spus ca o sa sufar mult si ca oricum nu o sa imi mai placa de el cand intru la liceu(am 15 ani). Credeti ca are legatura cu faptul ca imi e teama sa-i trimit mesaj cu toate ca il plac mult? sad In plus, toti spun ca la 14-15 ani nu e iubire..Atunci ce e? De ce ma simt asa prost cand nu-l vad cateva saptamani si de ce sufar ca mi-e rusine sa ii trimit mesaj? Nu mi-e rusine de el ci de prietenii lui nesimtiti care vor face misto.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat sa-ti faci putin curaj ca sa vorbesti cu el in mod direct sau la telefon. In cazul in care nu reusesti sa-ti invingi teama, transmite-i printr-un mijloc de comunicare sau socializare un mesaj cat se poate de clar si explicit prin care sa-i prezinti adevaratul motivul al dorintei tale de a va intalni si discuta. Daca nu va raspunde sau va refuza sa onoreze invitatia de a va intalni, inseamna ca nu este interesat nici de persoana ta si nici de a lega/incepe o relatie chiar si de prietenie. Nu este deloc deplasat sau considerat ca ar fi un lucru inacceptabil ca fata sa fie cea care preia initiativa. Iar in privinta acelor prieteni n-ar trebui sa-ti faci griji fiindca la nevoie le poti inchide gura. Putin curaj si mult succes!

| AdrianaManu18 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi pentru sfat! I-am spus pe Facebook acum...Astept sa raspunda.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Lasa prietenii care vorbesc prostii si spune-i baiatului ca il iubesti cu adevarat.