| Anonimagel a întrebat:

As avea o intrebare care ma tot macina de ceva vreme si as dori niste sfaturi sau pareri din partea voastra, dar fara ironii. Am o relatie de un an si nu am facut nimic cu prietenul meu. Intr.un fel parca se fereste de a face ceva. Eu am 20 de ani si el 19. Virgin zice ca nu e. Nu stiu care e explucatie de ce nu ar vrea sa facem. Eu ii dau de inteles ca vreau dar el nu face nimic. Am avut ocazii destul dar nu s a intamplat. Nu povestim niciodata intimitati. Se fereste de a vorbii chestii intime. Alte relatii cu altele nu ar avea pt ca daca ar avea cu altele ar avea si cu mine. nu gasesc o explicatie. Oare e prea timid sau e virgin si nu recunoaste? Ii e rusine? Astept pareri happy

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil nu simte acea atractie specifica dragostei sau iubirii si se comporta pur si simplu ca un bun prieten si doar atat. Alta explicatie logica si plauzibila nu prea poate exista, in cazul unui tanar sanatos, viril si potent. Eventual daca tot nu intelege ca ai dori ceva mai mult decat niste simple mangaieri si sarutari spune-i in mod direct ca doresti sa faceti sex pentru a vedea in ce mod reactioneaza si care este raspunsul lui in aceasta situatie. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca este virgin si nu vrea sa afli tu ca este virgin.

| Anonimagel explică (pentru Emilian65):

E baiat si majoritatea baietilor la varsta asta isi dau drumu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil e virgin si daca te iubeste, nu vrea sa intineze o iubire pura cu vulgaritati si promiscuitate. Daca e timid, ajuta-l fiindca o asa dragoste nu trebuie sa o pierzi, dar nu forta lucrurile fiindca se sperie si risti sa cazi de pe soclul unde te-a urcat in inima lui.A discuta deschis si sincer este o metoda sigura, daca pui problema varstei sentimentelor si a ajutorului si intelegerii oricarei probleme.In fond asta inseamna adevarata prietenie si dragoste, i-al usor.

| Anonimagel explică (pentru anonim_4396):

Nu il presez cu nimic. Nu il fortez. L.am intrebat doar de 2-3 ori daca am ceva eu sau de ce nu s-a intamolat. Si zice ca nu stie de ce nu s-a intamplat pana acuma si ca a fi, dar asta mi a zis acum cateva luni si tot nimic. Stam in pat amandoi si nu pune mana pe mine sau ceva doar ma saruta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se teme. Fa tu primul pas. Sexul nu se face cu vorbe. Daca vrei sa o faceti, urca-te pe el. Simplu.

Folositi prezervativ neaparat!

| Anonimagel explică (pentru anonim_4396):

A incercat lucru asta. M am urcat peste el dar nimic. Se pierde si nu ma stie ce sa faca in incearca sa ma dezbrace sau ceva. Asta e tot dupa aia.