| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa va intreb si eu ceva.: sunt cam speriata,pentru ca mi-a intarzaiat ciclu vreo 4 zile. si ultimul contact sexual l-am avut pe 1 ianuarie,dupa aceea mi-a venit normal pe 16 februarie si de atunci nu am mai avut nici un contact si trebuia sa-mi vina pe 12 martie...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stai calma!
Sarcina e exclusa si sau ai o raceala la ovare(cu timpul asta ajunge sa-ti inghete de doua ori picioarele!),sau e o mica dereglare hormonala care poate aparea de la oboseala accentuata,stres,suparare,dieta,schimbarea obiceiurilor alimentare,etc
Linisteste-te,va veni,cu agitatia nu faci nimic, dimpotriva ti-l intarzii si mai mult!
Relaxeaza-te si asteapta calma, nu ai motiv sa te necajesti.

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Mai asteapta, sunt normale astfel de intarzieri dupa ce incepi activitatea sexuala! Apoi sa fii sigura fa-ti un test daca trece mai mult de 7 zile da?

| maria_9179 a răspuns (pentru superdorex):

Multumesc pentru raspuns!

| superdorex a răspuns (pentru maria_9179):

Cu placere!

| cosmin333 a răspuns:

Ai facut praf intrebarea asta.Nu am inteles nimic din ce ai vrut sa zici. Daca ultimul contact l-ai av pe 1 ianuarie iar tie ciclul ti-a venit la timp in acea luna de ce iti faci griji? Daca erai insarcinata nu iti venea atunci...

| drhotzu a răspuns:

Okey! calm, este perfect normal sa mai intarzie... calm!