| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Avand in vedere intrebarea pusa inainte in legatura cu prietena mea, mai am inca una.
Prietena mea si-a facut analizele, inca nu stie rezultatul insa... e posibil ca medicul ei de familie sa fie informat cu privire la acele analize? A fost pusa sa completeze numele medicului de familie.
Mentionez ca nu a mers la analize cu trimitere.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da. medicul de familie va fi informat cu privire la acele analize, ceea ce este perfect normal, ca doar medicul de familie trebuie sa stie tot ce ti se intampla si sa tina evidenta, ca in caz de boala grava, sa poate da informatie spitalului sau comisiei care se ocupa de tine.

| HazelEyes77 a răspuns:

N are nici o treaba medicul de familie cu rezultatele analizelor. N o sa fie informat.

| Ririru a răspuns (pentru HazelEyes77):

N-are nici o treaba, dar ar fi OBLIGATORIU sa aiba o treaba.
Ce stiu de cand fac analize, ca trebuie sa duc, INDIFERENT de ce fac aceasta analiza, ca e alegerea mea sau ma trimite un doctor de specialitate, cu rezultatul la MEDICUL DE FAMILIE pentru a tine EVIDENTA problemelor mele de sanatate!

Doctorul de familie ar trebui sa aiba aceste date!