| Carinaaaa a întrebat:

credeti ca diferenta de 10 ani intr-o relatie reprezinta o problema?

Am 19 ani si recunosc, e prima data cand simt nevoia de a cere sfaturi in astfel de situatii..nu am mai avut tangente cu barbati atat de maturi si mi-e greu sa inteleg ce vrea de la mine..Are 29 de ani, propria afacere, bani, masini si o reputatie de Don Juan al orasului..Ma urmareste de prin februarie si s-a oferit de n ori sa ma duca acasa, insa l-am refuzat politicos mereu, nu as vrea sa creada ca banii sau masina lui au vreo relevanta, pentru ca in cazul meu chiar nu au. Mi-ar fi mult mai usor daca ar avea o situatie financiara mai modesta, as evita interpretarile de genul:,, esti cu el pentru bani,, pentru ca mie chiar nu imi e indiferent si m-ar tenta sa accept macar o data o invitatie de-a lui.
De ce credeti ca dupa atatea luni nu renunta si ma tot urmareste? nu stie sa piarda si nu vrea sa accepte un refuz, chiar isi doreste ceva serios de la mine sau vrea ca el sa fie cel care ma face sa cedez, tinand cont de faptul ca mai multi prieteni din anturajul lui m-au abordat, insa i-am evitat mereu.
Cam complicat, stiu...

Răspuns Câştigător
| tubica a răspuns:

Si eu am 19 ani si tin legatura cu un barbat cu 12 ani mai in varsta.E foarte indragostit si desi l-am refuzat de n ori nu cedeaza.Adevarul e ca si mie imi place de el dar nu pot fi cu el fiindca consider ca e prea mare. Poate el simte ca-mi place de el si de asta nu-mi baga in seama refuzurilePoate si la tine asa e.Simte ca-ti place de el si de asta considera ca refuzurile tale sunt doar de tactica.Dar in cazul meu nu-i vorba de un Don Juan.El chiar vrea sa se casatoreasca.Nu vrea doar sex.Insa in cazul tau mi-e frica sa nu fie vorba doar de asa ceva.Ai grija cu el. Daca zici ca si prietenii lui te-au abordat deja poate e vorba de un pariu idiot. Poate au pus pariu care te baga in pat mai repede.Eu zic ca daca iti place de el accepta-i invitatia dar sub niciun caz nu te lasa dusa in pat.Ii poti cunoaste intentiile dupa subiectele abordate in discutie. Daca e interesat de persoana ta te va interogahee hee dar daca nu atunci probabil nu va intreba de persoana ta ci mai mult va vorbi despre altceva. Daca duce destul de des subiectul spre sex atunci e clar ca numai aia are in cap.Atunci mai bine uita-l.Eu sper ca ti-am fost de ajutor cate un pictongue Bafta!

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Off, intr-adevar complicat, dar tie iti place? Lasa-ti inima sa decida. Poate cei din anturajul lui ce te-au abordat nu au fost pe placul tau. Chiar daca are bani, dar are un suflet bun si nu e ingamfat si laudaros atunci nu cred ca e o problema. :*

| DeeaMarry a răspuns:

Sincer, eu cred ca poate fi oricare dintre aceste variante.
Si mi se pare cam greu pana si pentru tine, care il cunosti, sa aflii adevarul. Pentru noi, mi se pare aproape imposibil.
Accepta o invitatie de-a lui si urmareste-i reactiile. Eventual il poti intreba direct ce intentii are, desi nimic nu iti garanteaza ca el spune adevarul sau ca tu ai intuit adevarul.

| PinkNightmare a răspuns:

Hmmm... reputatia de Don Juan imi da putin de gandit. In general barbatii care au bani cred ca pot obtine orice de la orice tipa vor, iar daca mai are si o astfel de reputatie se simte si mai indreptatit sa creada asta. Daca este un barbat orgolios (asa cum ai precizat) e normal sa nu se dea batut in cateva luni. Dar in acelasi timp poate chiar doreste ceva serios de la tine, iar in opinia mea varsta nu conteaza atata timp cat tu nu trebuie sa faci compromisuri mari. Dar tu s-ar putea sa sari peste anumite etape cum ar fi sa iesitul la discoteca cu prietenii sau visele adolescentine gen "intr-o zi o sa ma urc singura pe tren si cobor unde ma lasa". La o anumita varsta el nu va mai avea chef sa calatoreasca, sa guste viata, iar tu vei ajunge exact la varsta in care vei dori sa gusti viata. Eu vad mai multe dezavantaje decat avantaje. Dar mai sunt si execptii de la regula (aceia ati putea fi voi).

| neutrino a răspuns:

Daca nu vrei sa participi la o aventura, retrage-te pana nu vei cadea in plasa si avutia lui. Situatia voastra nu favorizeaza o legatura puternica, de durata.

| Demonull a răspuns:

1.Poate e si varianta ta ca isi doreste o relatie serioasa s-a indragostit de tine si de asta insista.
2. posibil sa nu accepte un refuz si fiind un Don nu stiu cum (din ce ai scris tu) crede ca poate avea orice femeie si vrea sa te faca sa cedezi
Sfatul meu.accepta sa vorbesti cu el, vezi ce intentii are iti dai seama cum e un om din vorbe si iti ajung maxim 2.3 zile. Bafta.

| StefanXy a răspuns:

Sincer acum dc sar uita un barbat de 29 de ani la o pustoaica de 19? Nu iti da de gandit? Poate vrea sa profite de tine sau sa te faca sa te indragostesti de el si sa te duca la produs.