| alexiaaaaa a întrebat:

Credeti ca diferenta de 10 ani intr-o relatie poate reprezenta o problema?

Am 19 ani si recunosc, e prima data cand simt nevoia de a cere sfaturi in astfel de situatii..nu am mai avut tangente cu barbati atat de maturi si mi-e greu sa inteleg ce vrea de la mine..Are 29 de ani, propria afacere, bani, masini ..Ma urmareste de prin februarie si s-a oferit de n ori sa ma duca acasa, insa l-am refuzat politicos mereu, nu as vrea sa creada ca banii sau masina lui au vreo relevanta, pentru ca in cazul meu chiar nu au. Mi-ar fi mult mai usor daca ar avea o situatie financiara mai modesta, as evita interpretarile de genul:,, esti cu el pentru bani,, pentru ca mie chiar nu imi e indiferent si m-ar tenta sa accept macar o data o invitatie de-a lui.

De ce credeti ca dupa atatea luni nu renunta si ma tot urmareste? nu stie sa piarda si nu vrea sa accepte un refuz, chiar isi doreste ceva serios de la mine sau vrea ca el sa fie cel care ma face sa cedez, tinand cont de faptul ca mai multi prieteni din anturajul lui m-au abordat, insa i-am evitat mereu.

Cam complicat, stiu...

20 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Sa inteleg ca esti gay? ca sa stiu ce sa.ti raspund.

| 21ndstillachild a răspuns (pentru T4ny4):

laughing

| T4ny4 a răspuns (pentru 21ndstillachild):

Avea numele alexinio.so...am dedus...

| 21ndstillachild a răspuns (pentru T4ny4):

Pai si eu am dedus la fel

| T4ny4 a răspuns (pentru 21ndstillachild):

Dupa,cand mi-ai dat tu replica, am vazut, alexia...wtf?!

| 21ndstillachild a răspuns (pentru T4ny4):

Pai, alexinio, o(il chema initial

| T4ny4 a răspuns (pentru 21ndstillachild):

Aham...credeam ca am eu o problema! laughing

| 21ndstillachild a răspuns (pentru T4ny4):

Ehh,sunt tot felul de oameni, eu tot cred ca i baiat

| T4ny4 a răspuns (pentru 21ndstillachild):

Oricum, si daca era baiat, ii dadeam replica.Chiar mai buna.Dar, nu mi-a raspuns inca. Oricum, pare mai mult o reclama ca sa ne dam noi seama cat de bine arata sau cat de ok e ea-el...

| 21ndstillachild a răspuns (pentru T4ny4):

Eu cred ca e cam*bagagoanta

| T4ny4 a răspuns (pentru 21ndstillachild):

Ahahahahaaa...sau!

| 21ndstillachild a răspuns (pentru T4ny4):

Sau chiar o fi baiat

| neutrino a răspuns:

El doreste prospatura si aventura si stie ca le poate avea din cauza banilor. Tu ce-ti doresti? Sa fii una din cele pe care el le are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt contra relatiilor in care sunt diferente mari de varsta. E problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locuiesc in Brooklyn, n-am bani si nici masina, dar ma parfumez numai cu Chanel No. 5, Acqua di Gioia si Fendi Palazzo. Imi place marea dar nu stiu sa inot. Hobby-ul meu este cultivarea canepei si este singurul lucru la care ma pricep. Lasa-l ca nu e de tine, hai fugi cu mine in lume.

| LineGuide a răspuns:

Felicitari pentru faptul ca nu te lasi usor abordata!
Este o situatie complicata precum ai spus, dar sper sa iesi cu bine din ea.Eu personal cred ca merita o sansa, fara sa te ambalezi prea tare, dar nici sa nu il respingi direct. Daca totusi isi doreste sex, sau alte fantezii erotice, din primele 2 luni, paraseste-l fara nicio ezitare, si nu-l lasa sa te calce in picioare.

| anonima1995 a răspuns:

Am mai spus-o si o repet: diferenta de varsta nu conteaza deloc!
Intr-adevar, situatia este foarte complicata. Este posibil sa nu fi renuntat dupa atata timp sa te urmareasca din 2 motive: 1. este obisnuit sa obtina tot ce isi doreste si pana nu obtine nu are liniste sau 2. poate chiar simte ceva pentru tine, te vede cu picioarele pe pamant si isi doreste o relatie.
Te sfatuiesc sa ii dai o sansa si sa ii accepti o invitatie. Asa cum ai stiut sa il refuzi politicos pana acum, asa vei stii sa il refuzi si daca sare calul.

| amaliaamely a răspuns:

Hei eu cred ca vrea doar sa te aiba asa crede ca dac are baii cedeziii si o sa fi cule l si o sa te paota duca in pat...asta e parerea mea...
happyhappy
poate ca nu am dreptate

| Andradutsa a răspuns:

Mai, diferenta de 10 ani nu mi se pare prea mare. intre mine si iubitul meu este dif de 8 ani laughing)
dar referitor la tine thinking poate sa vrea multe lucruri.
poate chiar ii place de tine sau doar vrea sa te foloseasca. aici doar daca ii dai tu voie. daca tie iti face placere, iesi cu el, daca nu nu te obliga nimeni.
daca va intalniti, poate iti dai seama din prima ce vrea.

in concluzie, faci ce te lasa inima. daca esti curioasa, nu pierzi nimic dintr-o intalnire. succes:*

| Rizzrak a răspuns:

Ia-ti si tu unu de varsta ta, nu bosorogi de 29 de ani