| ArianaArii02 a întrebat:

Cum poti atrage atentia unui baiat? Suntem la aceeasi scoala si na' mai trage si el cu ochiul la mine ^_^ dar nu stiu ce sa cred.El e tot tinpul cu colegii lui si nu pot sa vorbesc cu el + ca mi-e foarte rusine asa ca nu vreau raspunsuri gen " dute si vorbeste cu el /baga-te si tu in seama/etc".
Dau fundita celui mai bun raspuns :*

6 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Daca esti disperata, nu cred ca e bine sa-i arati sentimente, inca.

| ArianaArii02 explică (pentru Awesom):

Nu sunt disperata dar vreau sa stiu ce crede despre mine sau daca i-am atras cumva atentia. big grin

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a-ti da seama cu adevarat ce doreste, ai putea lansa ideea/invitatia de a va intalni pentru a va plimba in doi. In functie de raspunsul primit si in cazul in care acesta este de accept, compotamentul lui ulterior te va edifica pe deplin daca te place cu adevarat sau doar flirteaza pur si simplu pentru a se afla in treaba.Nu ai nimic de pierdut, chiar daca refuza intalnirea.Consider ca ai avea doar de castigat, parerea mea.

| dianainsta01 a răspuns:

Nu ai decat sa încerci să îl prinzi cand nu e cu colegii lui ( e imposibil sa fie tot timpul) si sa găsesti un subiect de discutie banal pe moment, cat sa ii atragi atentia. Incearca sa ii pui intrebari politicoase si sa pari cumva interesată de compania lui. Fi draguta si zambeste, politicoasă si de treaba, pur si simplu.

| PanaDeIdei69 a răspuns:

Te uiti la el.
Ii zambesti.
Te imbraci frumos.
Etc.

| DariaAndree a răspuns:

In primul rand fii tu... poate si el te place!
este cu colegii lui ca sa nu intre in vorba cu tine prea des pentru ca, s-ar putea sa se faca de ras in fata ta si sa nu stie ce sa zica! daca nu face el primul pas (dar asa este normal) in fine, incearca tu! fii INCREZATOARE!