| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai uterul mic si colul uterin nedezvoltat cum trebuie, mai poti avea copii? Am fost la medic si mi-a gasit un chist pe ovarul stang, metionez ca am avut si pe ovarul drept si doctorul mi-a dat anticonceptionale timp de 4 luni. Mi-a dat si acum tot 4 luni dar refuz sa le iau deoarece mi-a dereglat tot ciclul menstrual si acum fac tratament cu duphaston ca sa imi vina. Oricum credeti ca acel tratament cu anticonceptionale mi-a afectat uterul? Mai pot avea copii? sad Vreau raspunsurisad

1 răspuns:
| LeontinAndrei a răspuns:

Da, ti-a afectat uterul. Din pacate raspunsul este Nu, nu mai poti avea copii. Insa exista si alte modalitati, dupa cum stii.