| anonim_4396 a întrebat:

:)
Deci, intrebarea are legatura cu : http://www.TPU.ro/......vorbit-cu/

Azi am descoperit ca inca il mai plac, desi credeam ca l-am uitat. Este tot cu fata aceea si se pare ca o iubeste. Dar de ce de cate ori ne intalnim el ma priveste destul de insistent? Chiar nu stiu ce sa mai fac. Voi ce credeti, ca dupa ce nu o sa mai fie cu fata aia o sa ma caute el? Multumesc pentru raspunsuri.

5 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Eu cunosc mai multe genuri de băieţi:
-băiatul care place o fată şi nu se duce cu altele
-băiatul f timid care nu are curaj să aibă o prietenă
-băiatul care nu iubeşte nici o fată şi vorbeşte cu mai multe
-băiatul care place o fată, dar stă cu alta
După tot ceea ce mi-ai spus despre el eu l-aşi încadra în cazul 3!
Mai bine uită-l acum fiindcă nu ai amintiri cu el, mai târziu când vei avea visuri şi amintiri vei suferi anorm după el.Te priveşte insistent fiindcă aşa e el, stă cu 3000 de fete. Dacă acum este cu alta poţi înţelege că sentimentele lui faţă de tine nu există. Când se va despărţi de respectiva el va suferi după ea sau ele.Dc să fii cu el? Ca să-şi bată joc de tine?
Sunt sigură că ceea ce ţi-am spus te va face să suferi, dar eu am experienţă, nu pot uita nici acum momentele grele prin care am trecut după un an de relaţie când am aflat că am fost înşelată.
Aceste chestii ar trebui să-ţi dea de gândit.

| Clementine a răspuns (pentru misterioaѕa):

Multumesc pentru raspuns, dar iti spun sigur ca baiatul pe care il plac nu se incadreaza in cazul 3. El este genul de baiat care nu sta cu multe fete si prefera relatiile de lunga durata.

| misterioaѕa a răspuns (pentru Clementine):

Bună
Dar dc se uită la tine insistent dacă vb cu altă fată?

| Clementine a răspuns (pentru misterioaѕa):

Asta chiar nu inteleg. As tinde sa cred ca poate ma simpatizeaza, dar din moment ce este cu fata aia.

| DandYgiRL18 a răspuns:

Daca dupa ce se va desparti de ea va veni la tine, asta inseamna numai ca a venit la tine pentru ca ea la refuzat.Ce trebuie sa faci tu este sa iesi muult in evidenta bine, sa fi populara si sa o dai la oparte pe fata tipului aluia.El te va remarca si daca tot o tii asa iti spun sincer ca o sa il dai pe spate.Nu mai vorbii cu el pe mess si facebook fiindca asta ii va arata doar ca il placi si ca esti timida.NU! trebuie sa ii arati ca nu esti chiar ceea ce pari!