| Fidec a întrebat:

Bună dimineața, am o problemă în dragoste..sunt intr-o relație cu o fată de 8 luni de zile. toate bune și frumoase,existau și certuri și momente frumoase ca în orice cuplu, de vreo două luni de zile ne-am mutat împreună, ea într-o oarecare măsură mai depinde de familia ei...și de aici cred eu că apar problemele la noi în cuplu.Nu mai e ca inainte,nu mai vrea sa facem dragoste ca inainte,daca ma duc eu la ea,facem,dar asa nu,insa comportamentul in sine nu si l-a schimbat,tot asa vorbim,ne jucam dar pana la dragoste. Pe altcineva nu poate avea deoarece stam aproape non-stop impreuna,am incercat sa stau de vorba cu ea,spunandu-mi ca are multe pe cap si nu-i mai vine sa o faca.
Ea a făcut acum cativa ani o datorie,iar acum incearcam amandoi sa o platim pana sapt viitoare deoarece atunci se intoarce in tara maica-sa, credeti ca poate sa fie asta motivul adevarat sau sa-i placa de altul?
P.S. Eu o iubesc foarte tare, vreau sa-mi dati sfaturi utile sa stiu cum sa o iau sau ce am de facut.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Datoria este problema care o framanta.Cum de abia acum incercati sa o platiti? De atatia ani?

| Fidec explică (pentru darrio2007):

Păi ea când a făcut datoria,nu era cu mine, era cu altcineva, care nu i-a păsat, nu e o sumă mare, dar poate în ziua de azi 1000 de ron este o sumă de nivel mediu, noi suntem studenți amandoi si este mai greu cu banii.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

V-ati grabit cu mutatul, frate esti tanar trebuie sa te distrezi nu sa te infrunti cu probleme din astea

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sa imi bag sunteti studenti si v-ati mutat deja impreuna halelele maica sfanta aparane pe pacatosi de demoni, frateele meu iti nenorocesti cea mai frumoasa perioada a vietii studentia, perioada in care tu trebuie sa te destrabalezi maxim cu betii, chefuri in camin, iesit in club

| AddeAndre14 a răspuns:

Uneori devine plictisitor sa faci sex. Fi mai jucăuș, amuzant. Te vor urî parintii ei daca incerci sa le furi fata

| RAY a răspuns:

Amice in femeii niciodata sa nu crezi sa stii asta, sa stii ca fetele meu sunt intro cautare de ceva mai bun, sta cu tine pana o ajuti sa plateasca datoriile ei apoi pa se duce la altul ca asa sunt femeiile, acuma ai grija ce faci, multa bafta si numai visa cu ochii deschisi, traieste pentru tine, fa totul pentru tine, din cate imi spui chiar tu
Pe altcineva nu poate avea deoarece stam aproape non-stop impreuna, am incercat sa stau de vorba cu ea, spunandu-mi ca are multe pe cap si nu-i mai vine sa o faca.

nici tu nu esti prea convins ai vrea altceva dar nu ai incontro ai si iluzia iubiri vesnice, obisnuinta, dependenta plus da cum stai non stop cu ea stiu e aiurea in fine nu ma asculta acuma ca mai tarziu imi vei da dreptate dar na pana nu o patesti nu crezi

| neutrino a răspuns:

Poate ca datoria este mai mare...

| SkyPilot a răspuns:

Stressul poate fi o explicatie. Vei vedea dupa ce rezolvati datoria.
La multe cupluri sexul se reduce dupa ce se muta impreuna.
Placutul altuia nu e exclus, dar la varsta studentiei fetele devin mai stabile si e mai putin probail.