| Cristi2221 a întrebat:

Buna dragii mei, vreau sa va rog sa-mi da-ti un sfat. Sa rezum totul e asa : Am fost cu cineva 8 luni si m-am despartit de ea de o luna jumatate ea "combinandu-se" cu un fost amic de-al meu. mor de dinauntru si inca ma trezesc din somn si tot la ea ma gandesc si in fiecare seara o visez. am zis ca va trece dar pur si simplu cedez psihic imediat. va rog sa-mi da-ti un sfat ce sa fac si cum sa scap.

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Păi vei trece pur și simplu peste.
Poate acum pare imposibil și fără speranțe bla bla bla...dar în timp vei trece peste.Mie mi-a luat în jur de un an.dar după fiecare despățire am găsit persoane mai potrivite pentru mine.și tot așa până găsim acea persoană..ca noihappy Hai da-o dracului... o să vină altele! Mai bune!

13 răspunsuri:
| FetitzaFrumusik a răspuns:

Ai incercat sa-ti ocupi timpul cu altceva? ca sa nu ai timp sa te gandesti la ea, practica-ti hobby-urile, fa altceva, sa nu ai nicio legatura cu ea, dupa o perioada o vei uita

| Cristi2221 explică (pentru FetitzaFrumusik):

Ce inseamna o perioada o trecut mai mult de o luna deja. am slabit 7 kg deja. am avut 4 prietene in intervalul asta dar nu am putut sa fac nimic cu nimeni, is distrus psihic nu stiu ce m-ar putea ajuta sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
E normal sa fie asa dar daca vei incepe sa cunosti persoane noi, alte fete iti va trece. Momentan nu ai ce sa faci decat sa incerci sa nu te mai gandesti la ea si o vei uita in timp.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Cristi2221):

Nu te mai arunca in noi relatii daca nu ai incheiat socotelile cu trecutul.Ca si dovada ai avut 4 relatii in care nu ai facut nimic.
Nu te mai lua dupa aberatia asta ca daca intri intr-o noua relatie uiti pe fosta/fostul.
Asta e o tampenie fara margini.Iti faci si tie rau si persoanei cu care incepi noua relatie.Ori nu vrei asta nu?
Trebuie sa lasi timpul sa vindece ''ranile'' e cel mai bine asa.Trebuie sa te impaci cu tine si sa pricepi ca asta e treaba.Se intampla la toti.Nu esti singurul.Bafta! Ne auzim.

| Cristi2221 explică (pentru anonim_4396):

Am avut altele dar nu pot sa le mint! mie imi e ca mi-am pierdut locul de munca si seara inainte sa adorm ii destul sa-mi aduc de aminte de ea si ce o facut si fac palpitatii automat si nu mai pot adormii, plus ca o visez in fiecare seara eu care nu visez de obicei si ma trezesc cu noaptea-n cap si is deprimat non-stop. ce sa fac? sad

| Cristi2221 explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Asa e am incercat cu ele sa-mi uit fosta iubire, pai de aia am si incheiat cu ele ca nu era cinstit fata de ele. ce inseamna timpul? sa mai slabesc ajung sa mor dracul din cauza lor. Mai bine ma duc ii calc cu masina si imi bag cv in capu lor de nesimtit ordinari, pot trece doar cu ideea ca D-zeu nu doarme si sper sa le de-a la amn2 macar 5 % din suferinta pe care mi-au provocat-o ei. ce sa mai fac?!

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Cristi2221):

Eu cred ca mai mult te roade ca s-a combinat cu un ''amic'' de-al tau.
Apropo asa ceva nu se face intre amici.winking

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Cristi2221):

Mda.Se justifica oarecum pornirile tale insa asa nu rezolvi nimic.

| Cristi2221 explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Am zis. "fost amic" ce ii mai rau ii ca o pune sa minteasca pentru el laughing si mai rau e ca ia luat telefonul si ei is impreuna de atunci numai. 2 saptamani m-am abtinut sa nu-i scriu dar am luat foc cand m-a sunat sa ma intrebe ceva si de fapt el a pus-o sa ma intrebe. oare zii sincer sa nu-i calc pe cap pe amandoi?! sincer sper din tot sufletul sa se intoarca la mine ca sa vada cum o sa eu intorc eu! stiu razbunarea e arma prostului dar sper din tot sufletul sa sufere macar putin din ce am suferit si sufar in continuare!

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Cristi2221):

''Mai bine ma duc ii calc cu masina si imi bag cv in capu lor de nesimtit ordinari, pot trece doar cu ideea ca D-zeu nu doarme si sper sa le de-a la amn2 macar 5 % din suferinta pe care mi-au provocat-o ei''

Te-ai gandit ca poate nu o meriti?
Nu te supara, dar limbajul asta spune multe.Esti nervos pe buna dreptate, dar... oare de ce am impresia ca fata nu a plecat de prea mult bine. thinking

| CoquineNoire a răspuns:

Iar mori pe dinauntru?
te-am invatat degeaba.
esti veriga cea mai slaba si cea mai muiere dintre toti padawanii pe care i-am avut.
may the pussy be with you, oh that's right, aia dintre picioare.

| cristimihailov a răspuns:

Daca o iubesti, las-o sa mearga mai departe... Pastreaz-o ca amintire si cauta ceva mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu e sa incerci sa realizezi de ce o vrei inapoi si de ce te-a daramat atat de tare aceasta despartire.

Iar, dupa ce reusesti sa fii sincer cu tine, sfatul meu ar fi sa apelezi la propriul orgoliu. Un om care te-a facut sa suferi atat nu merita sa te mai gandesti la el. Si in niciun caz sa mai tanjesti dupa el.

Din punctul meu de vedere ai interpretat putin gresit niste gesturi si acum, le dai amploare, din amintiri. Chiar daca respectiva se purta frumos cu tine cand erati impreuna asta nu inseamna ca erai soarele ei, asa cum crezi tu. Puatea face lejer treaba asta si in timp ce te insela, e o chestie care tine mai mult de natura caracterului decat de sentimentele pentru celalalt. La fel cum natura ta este sa te declari invins mult mai repede decat restul.

Vezi ca ai o pereche de oo in pantaloni. Incearca sa tii cont de ele cand iti vine sa mai plangi dupa iubiri. In viata pici, te ridici, te cureti si mergi mai departe. Nu esti un caz special, majoritatea am trecut prin desparitiri care ne-au dat viata peste cap si am trecut peste, pentru ca alternativa era mult mai rea.