| agoodvampire a întrebat:

Buna fetelor/baietilor. Vreau sa imi spuneti povestea voastra de dragoste si cum ar fi fata/baiatul perfect pentru voi. Cum ati dori sa fie? dar nu doar fizic ci si psihic :X

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Povestea mea de dragoste
Mi-am cunoscut partenera din intamplare pe hi5 am vazut un comentariu ridicol dat de un prieten al meu si am comentat si eu spunandu-i ca nu e adevarat ce a spus respectivul apoi am mai vb cu ea prin chat-ul de pe hi5 abia dupa vreo 2 saptmanani am bagat-o in seama. Chiar nu vroiam nimic de la ea pur si simplu sa fim amici. Am hotarat sa o scot afara sa o cunosc si i-am zis la misto, hai sa iesim la o cina romantica in doi pe malul unei ape. Zis si facut am iesit afara, si am dus-o la o cina romantica pe malul unei ape intr-o seara cu cer instelat :X... e aa ramas surprinsa de absolut tot. Am dus-o acasa, era inca in stare de soc cum s-ar zice nu stia ce sa zica si ce sa faca. Am mai iesit apoi dupa 3-4 zile, in care am vb mai mult la telefon, eu fiind plecat din oras. Am iesit ne-am plimbat nu i-am zis nimic ca vreau sa fiu cu ea sau ceva pana aproape de sfarsit sa o duc acasa m-am oprit intr-un parc, am pus o melodie de dragoste si am dansat cu ea, si atunci i-am spus ca o plac si daca vrea sa fie cu mine.
Nu mi-a zis nimic atunci am dus-o acasa, si la scara am sarutat-o eu am intors spatele si am plecat, apoi am primit mesaj de la ea ca s-a indragostit de mine. Si am ramas impreuna pana in ziua de azi ( 3 ani de zile )
La 6 luni i-am daruit un lantisor cu 3 pandantive, bagat intr-un cufar, si cufarul intr-o cutie mare cu nisip laughing. Cele 3 pandantive erau, un peste, o stea si o inima, ceea ce semnifica ca i-am daruit inima mea intr-o seara cu cer instelat pe marginea unui lac.
Apoi la 2 ani am cerut-o de sotie blushing... punand inelul intr-un ou kinder pe care l-am desfacut cu grija si am scos jucaria si am pus inelul. A fost un soc blushing.
Asta e povestea mea de dragoste!

Acum legat de fata perfecta eu tocmai am gasit-o, o fata destepata cu capul pe umeri deschisa la discutie, iubitoare, ascultatoare, sincera! Fizic este o tipa slabuta, inalta 1.75, cu craci misto laughing, este frumoasa mea :X.

| beki13 a răspuns (pentru Azµre):

La inceput mi s-a parut ca te uiti prea mult la filme de dragoste, apoi ceea ce m-a facut sa imi dau seama de sentimentele tale curate pentru,, frumoasa ta,, a fost ca tu chiar o crezi perfecta pentru sufletul tau.sa va iubiti ever, frumoasa poveste.

| Azµre a răspuns (pentru beki13):

Lol laughing nu e film e adevar, multumesc.

| beki13 a răspuns (pentru Azµre):

Da,inca o data viata bate filmul

| beki13 a răspuns (pentru beki13):

Buna,ce mai faceti, ati facut nunta, bebe inca nu?

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Baiatul perfect/fata perfecta nu exista.

Parerea mea e ca atunci cand iubesti pe cineva, il vezi perfect.
Cam asa e si-n cazul meu, sunt cu iubitul meu de 2 ani si 3 luni si-l vad perfect, desi el, evident, are si defecte care cateodata ma scoate din sarite, e normal. laughing

Sunt de parere ca atunci cand suntem indragostiti vedem persoana aia perfecta, so iubitul meu e : Saten deschis, inalt, ochii albastri. Comportament: Amuzant, iubaret ( cand vrea laughing ), destept, orgolios, ambitios.

Desi ma enervaza orgoliul lui cateodata, mai ales cand ne ciondamin, amandoi suntem incapatanati.

Povestea noastra este una destul de lunga, am trecut prin multe si sper sa mai trecem! Oricum, o parte din povestea mea o gasesti prin raspunsurile mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista fata/baiat perfect, "thomne" tu nu stiai?