| Maria17012000 a întrebat:

Buna.
In data de 1.08. 2022 mi-a venit menstruatia, mi s-a terminat in data de 5, am facut 2 teste de sarcina si mi-au iesit pozitive, ma dor sanii,...
S-ar putea sa fiu insarcinata?
In iunie m-am imbolnavit in 25, in iulie nu mi-a venit pentru ca mi-a venit luna asta pe 1...

2 răspunsuri:
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Menstruatia iti mai vine si peste sarcina, asa mi s-a intamplat mie in primele 3 luni de sarcina.De indata ce tu ai facut deja 2 teste si ti-au iesit pozitive, esti insarcinata mai mult ca sigur.Cel mai bine pentru tine, pentru sanatatea ta si a copilului tau este sa te duci la un control ginecologic, acolo primesti mai mult ajutor decat aici in ceea ce priveste sanatatea ta.

| Maria17012000 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Ieri dimineata cand am facut teste, in primele minute a fost negativ, si dupa vre.o 10 minute a iesit pozitiv, si pe cutie scria ca dupa 3 minute.