| Anileda a întrebat:

M-am bagat cu un baiat in relationship pe fb deoarece suntem amici si vroia sa scape de o fata care se tinea dupa el.Trecand peste asta a vazut si baiatul pe care eu il plac dar m-a refuzat ca cica nu are nicio atractie chestii din astea si a inceput sa ii spuna te-ai combinat cu aia. eu niciodata nu as fi facut asta. Ce sa inteleg din aceasta poveste? mersi frumos

3 răspunsuri:
| AweSomee a răspuns:

Greseala ta ca n-ai stiut sa-l anunti inainte. acum nu mai stie ce sa creada. sper sa nu fi inteles eu gresit.

| IULIAILICEA a răspuns:

Baiatul pe care il placi,parerea mea e un nesimtit. daca vrei sa cuceresti un baiat, nu te arata disperata, indiferenta doare cel mai tare.te-a refuzat in ce sens?

| Heidy1928 a răspuns:

Dupa reactie banuiesc ca are sub 20 de ani, deci e justificata atitudinea. Te place dar crezand ca ești cu altcineva nu va recunoaște din mândrie si de teama sa nu fie patetic. Găsește o modalitate sa ajungă la el adevarul, dar subtil, adică încearcă savorbesti cu oameni care vor vorbi sigur cu el sau pur si simplu intr-o conversatie cu el strecoara faza ca ai vrut sa faci o favoare unui amic si lumea a început sa te judece gresit. Nu te arată prea interesata de băiatul pe care îl placi dar da-i de înțeles ca nu îți este indiferent. Flirteaza cu el intr-un mod decent, iar când vei vedea ca e prea sigur pe el capătă tu aerul inabordabil, poarta-te ca si cum îți este absolut indiferent.o sa îți mănânce din palma, numai ca trebuie sa alegi bine momentele.mult tact si ajungi exact acolo unde vrei.succes!