| Dianadm0 a întrebat:

M am certat cu iubitul meu super tare si el voia sa ne despartim. Nestiind ce sa fac si cum sa l calmez..mai ales ca nu voia sa vorbeasca cu mine i-am spus prietenului sau cel mai bun sa vorbeasca cu el crezand ca il va ajuta daca ar fi cineva langa el cui sa i spuna ce-l doare. A doua zi urma sa ma vad cu iubitul meu la ora 1, dar acesta i-a zis in acelasi timp si amicului sau sa se vada cu el la 10. Baiatul acela mi-a spus ce s-a intamplat si s-a oferit sa stea cu mine pana la 10 cand urma sa se vada cu iubitul meu, deoarece eu nu ma dusesem la scoala in acea zi si nu aveam unde sa ma duc decat sa ma plimb pe strazi. Peietenul iubitului meu l-a sunat pe acesta si i-a spus ca m-a gasit pe strada si ca a ramas cu mine si iubitul meu i-a spus sa ma minta ca de fapt el l-a trimis sa vina sa stea cu mine. La o saptamana acesta a aflat ca am vorbit cu prietenului lui legat de asta si acum nici nu ma lasa sa-i explic situatia. Nu am facut nimic, si nici nu stiu cum sa indrept situatia. Ce pot sa i fac ca sa nu se desparta de mine... chiar nu vreau asta ..si chiar nu mai am puteri si nici nu stiu ce sa mai spun...

Răspuns Câştigător
| Wehrsi a răspuns:

Buna, un sfat ar fi ca in viitor, cu toate ca e greu, sa incerci sa nu vorbesti cu nimeni despre problemele din relatia ta. Poate doar cu mama ta si atat, deoarece lumea e foarte rea. Prietenul tau, daca te iubeste cu adevarat, va trece cu vederea. Lasa-l o perioada si incearca sa vorbiti cu mult calm. Probabil nici tie nu ti-ar placea ca el sa vorbeasca cu prietena ta cea mai buna despre certurile dintre voi. Incearca sa faci si schimb de roluri.

| Dianadm0 explică (pentru Wehrsi):

Multumesc mult pentru sfat. sper sa fie de ajutor

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da ce ai facut cu prietenul lui? adevarul e ca l-ai inselat si acum te dai sfanta

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă el nu mai vrea, de ce insiști?!? Îți faci rău i ție, dar și lui.
Renunță.

| MidnightR a răspuns:

N-am inteles nimic.Nici nu vad cum te-am putea ajuta cand habar n-avem din ce cauza s-a iscat cearta si din ce motiv el e suparat.